Vodje Kansas Cityja še vedno razmišljajo o porazu v prvenstvu AFC

Bil je drugi dan minicampa 2022, 15. junija, toda obrambni igralec ekipe Kansas City Chiefs Chris Jones je bil še vedno zaposlen z igro AFC Championship 2021.

Preden so Chiefs na koncu izgubili s 27-24 proti Cincinnati Bengals, je bila tekma v četrti četrtini izenačena pri 21. In na 3. in 7, navidezno Jones je imel branilca Bengals Joeja Burrowa mrtvega.

Ko pa je Jones prijel Burrowa za ramo, je branilec počepnil, da bi ga skomignil z rameni, nato pa je Burrow odplesal iz Jonesovega poskusa gležnja, preden se je pognal za prvi dol.

"Zamudil sem nekaj največjih iger v igri," je dejal Jones. “(Sem) to uporabljal kot motivacijo celotno izven sezone. Počutim se, kot (če) bi naredil te vreče, bi bila igra drugačna.”

Glavni trener Chiefs Andy Reid je dejal, da je dobro za vse igralce, vključno z Jonesom, in trenerje, da prevzamejo odgovornost za poraz v končnici in ga uporabijo kot navdih.

"Vem, da si je Chris to vzel k srcu," je dejal Reid. »Če se lahko vsi pogledamo v ogledalo in smo odgovorni ter ne kažemo s prstom na drugega, postane to pomembno ... To je tisto, zaradi česar ste boljši. Iz tega samo rasteš.”

Chiefs seveda nikoli ne bi dosegli četrtega zaporednega nastopa na tekmi prvenstva AFC brez Jonesa.

Njihov najboljši obrambni igralec je lani vodil Chiefs z devetimi vrečami - dvakrat več kot Frank Clark, ki je bil drugi v ekipi. In Jones bo leta 22.4 zaslužil 2022 milijona dolarjev – skoraj dvakrat toliko kot naslednji najbolje plačani branilec, varnostnik Justin Reid.

Jones, ki je pobegnil iz notranjosti na zloglasnih 3. in 7. proti Bengalsom, potem ko je v začetku leta 2021 igral večinoma na robu, je dejal, da želi, da je obramba letos bolj odločna.

Vendar pa je bil napad verjetno bolj kriv kot obramba za poraz na tekmi prvenstva AFC.

Chiefsi so v drugem polčasu dosegli le tri točke, branilec Chiefsov Patrick Mahomes pa je zaključil 8 od 18 podaj za samo 55 jardov in dve prestreženi v drugem polčasu in podaljšku.

Tako kot Jones je tudi Mahomes, ki bo letos zaslužil 29.5 milijona dolarjev za ekipo, med razpravo o igri med minicampom vztrajal in poraz preložil na svoja ramena.

"V tistem drugem polčasu sploh nisem igral zelo dobrega nogometa, verjetno moj najslabši nogomet v končnici, kar sem jih kdaj igral," je dejal. "Moram biti boljši pri sprejemanju tega, kar je tam, in dodajanju neke vrste točk na tablo, da bi lahko odšel in prišel do Super Bowla."

Medtem ko si Chiefs prizadevajo za svoj tretji nastop na Super Bowlu v Mahomesovi dobi, se zavedajo, da bodo morali opraviti boljše delo, da bodo ekipe premagali. Ob polčasu so Bengals vodili z 21-10 in bi lahko vodili še več točk – le da ni uspel zadeti s črte enega jarda malo pred pol.

»Uporabite ga za neko vrsto motivacije,« je dejal Mahomes, »samo to poskušate uporabiti kot učno stvar. Kadarkoli se mučim jaz ali ko ima ekipa težave, samo najdi način, da dobiš pozitivne igre, ker kadar koli imaš takšno vodstvo, ne želiš izgubiti tega vodstva.”

Chiefsi bodo dobili priložnost za maščevanje, ko bodo v 13. tednu odpotovali v Cincinnati, kjer bodo 4. decembra igrali proti Bengalsom.

V vmesnem času je Jones dejal, da je zgrešena vreča ostala pri njem "1,000 %."

"Zame je to zdaj moja gonilna sila," je dejal.