Juventus zmagal 8-krat zapored in pripravil velik dvoboj z Napolijem v Serie A

Ni mogoče zanikati, da je bila sezona 2022/23 za Juventus burna, a kljub temu so se v začetku januarja povzpeli na drugo mesto na lestvici Serie A po neverjetni nizki formi.

Da so to storili kljub ogromni količini pretresov izven igrišča – kot je razloženo v ta prejšnji stolpec – je dokaz odpornosti moštva in njihovega trenerja Maxa Allegrija.

Prav tako je v velikem nasprotju z načinom, kako so Bianconeri začeli to sezono, ko so zabeležili le tri zmage v prvih devetih krogih akcije. Hkrati pa brezno UEFAEFA
V kampanji Lige prvakov je Juve izpadel, potem ko je izgubil pet od šestih tekem skupinskega dela.

Vendar namesto da bi padla pod pritiskom, ki so ga nedvomno prinesli ti slabi rezultati, se je ekipa zbrala in odklenila različico sebe, ki se je v tistih zgodnjih tednih sezone zdela nepredstavljiva.

Dejansko je v soboto zvečer Stara dama dosegla zmago z 1:0 doma proti Udineseju, in čeprav ta rezultat ne bi bil nič posebnega v izolaciji, je dejansko zaznamoval osmo zaporedno zmago Juveja v Serie A.

V tem nizu ekipa še ni prejela niti enega zadetka, medtem ko je na drugi strani igrišča dosegla 14 zadetkov kljub dolgemu seznamu poškodovanih, ki vključuje ključna branilca Leonarda Bonuccija in Bremerja, vezista Paula Pogbaja in Juana Cuadrada ter zvezdniškega napadalca. Dušan Vlahović.

Dejstvo, ki ga ne smemo podcenjevati, je vpliv, ki ga lahko ima vrnitev Federica Chiese na to stran, in ni bilo presenečenje, ko je italijansko krilo dokazalo, da je razlika v sobotni zmagi z vzvišenim predložkom Danilu, ki je dosegel edini zadetek. igre.

Toda še preden se je Chiesa vrnil po poškodbi, so Allegri in njegovi možje preprosto nadaljevali. Nogomet morda ni navdihujoč, a je bil nedvomno učinkovit, saj si je trener vzel čas v intervjujih po tekmi, da je pohvalil vzdržljivost in psihično trdnost svoje ekipe.

»Smo v dobri formi, a moramo dvigniti letvico glede predstav. Proti Cremoneseju nismo imeli prave koncentracije, boljši je bil z Udinese ki je močna ekipa in imeli smo več priložnosti v drugem polčasu,« Allegri je povedal za DAZN.

»Zmago smo domov prinesli pozno zaradi dobre telesne pripravljenosti in tudi psihične moči. Tehnična spretnost je ključnega pomena, a če nimaš te želje, da bi dal nekaj več in prišel tja nekaj centimetrov pred nasprotnikom, v teh igrah ne zmagaš.”

Tudi statistika odraža te besede s številkami iz WhoScored.com kar kaže, da je Juve imel le malo posesti (50.5 %), medtem ko je imel le en strel več na gol (4) kot Udinese (3).

To morda služi za poudarjanje elementa sreče, ki je prišel z nekaterimi od teh nedavnih zmag, pri čemer je pet od teh osmih zmag prišlo le z izidom 1-0.

Toda niz srhljivo spominja na kampanjo 2015/16, ko je Napoli po 10 tekmah začel odlično, le da se je Juve zbral in na koncu spremenil ekipo Maurizia Sarrija ter osvojil Scudetto.

Naslednji konec tedna se bo Juve pomeril z edino ekipo nad njimi na lestvici, čaka pa ga gostovanje pri vodilnem Napoliju (kdo drug!) – ki ima zdaj le sedem točk prednosti pred Bianconeri. Allegri se močno zaveda potrebe po izboljšavah, če bi bila možna nova ponudba za naslov.

"Napoli je še vedno nedvomno favorit za osvojitev Scudetta, ima veliko prednost, mi pa želimo utrditi prve štiri," je dejal Allegri med tem omenjenim. intervju z DAZN.

"Smo skoraj na polovici sezone in dobro nam gre. Kot sem rekel, dvig lestvice pomeni uspešnost in ne rezultate ali cilje. Narediti moramo korak za korakom, se osredotočiti na delo in doseganje minimalnega cilja, ki je uvrstitev med prve štiri.”

To je morda trener, ki poskuša zmanjšati pomen petkove večerne tekme na stadionu Diego Armando Maradona, toda Max Allegri in Juventus vesta, da bi podaljšanje niza zmag na devet tekem razstrelilo tekmo za naslov v Serie A.