Juventus je premagal Bologno, a gostovanje pri AC Milanu prihodnji teden je veliko

Pritisk okoli Juventusa je naraščal ves čas reprezentančnega premora in nedeljsko gostovanje Bologne v Torinu je bilo prvič, da so Bianconeri imeli priložnost, da se resnično odzovejo na kritike in vitrine, ki so se zlivale nanje v zadnjih dveh tednih.

Pred zadnjim premorom v domačem nogometu so izbranci Maxa Allegrija izgubili proti novim fantom Serie A iz Monze, rezultat, zaradi katerega so jih mediji in njihovi lastni navijači kritizirali, saj ta prejšnji stolpec razložil.

To je pomenilo, da so zmagali le dvakrat v uvodnih sedmih krogih prvenstvenega prvenstva, medtem ko je ekipa izgubila obe svoji UEFAEFA
Tekme lige prvakov prvič v zgodovini kluba.

Da bi bile stvari še hujše, so Juvejeve ultra skupine razjezile akcije Leonarda Bonuccija v Monzi, pri čemer je kapetan kluba prisilil svoje soigralce, da so šli v stran za goste in se "opravičili" za svojo predstavo.

"Bonucci nikoli ni bil vodja in nikoli ne bo: ne v Trevisu, ne v Pisi, ne v Bariju, ne v Milanu in zagotovo ne v Juventusu," je pisalo. izjava skupin Ultra (h/t Football Italia).

»Jemati profesionalne igralce kot žrtvena jagnjeta, da strmijo v Curvo, medtem ko prejemajo posmeh in žalitve, kar daje legitimnost protestom le mesec po koncu sezone, je PREPROSTO ABSURD. Edini rezultat je lahko ustvariti šibko ekipo, ki jo obremenjujeta negativnost in kompleks žrtve.

»To je ravno nasprotno od tega, kar je potrebno v tem športu. Svojim soigralcem in ekipi škodujete bolj kot katerikoli nesposoben trener ali direktor.”

Z vsemi temi dejavniki v mislih ni bilo presenečenje, da je bilo v nedeljo na Juventusovem stadionu videti ogromno praznih sedežev, uradna udeležba pa je znašala le 34,662 gledalcev na prizorišču, ki ima kapaciteto 41,507.

Vendar pa je bilo že od začetnega udarca proti Bologni jasno, da je ekipa odločena izboljšati stvari na igrišču, saj je igrala s pozitivnostjo in odločnostjo, ki ju je v prejšnjih nastopih opazno manjkalo.

Pester prvi polčas je v 24. minuti prekinil hiter protinapad, v katerem je Dušan Vlahović poskrbel za prvi zadetek Juventusa rojaku Filipu Kostiću in popeljal Bianconere v vodstvo z 1:0.

Juve je potreboval le 15 minut drugega polčasa, da je to prednost podvojil, tokrat pa so Kostić, Manuel Locatelli in Weston McKennie naredili odlično delo, ki je Vlahoviću dalo priložnost, da zadene glavo.

Arkadiusz Milik je le nekaj minut pozneje povišal na 3:0, a so Bianconeri še vedno drli naprej, ne da bi se zadovoljili z izidom v nobenem trenutku. To je bil velik premik v miselnosti, ki so jo pokazali, odkar se je Allegri vrnil pred dobrimi 18 meseci, in pokazali, česa je ta ekipa sposobna, ko igra z namenom in intenzivnostjo.

Ti atributi so bili v tej ekipi tako dolgo tako očitno odsotni in videti, da imajo tako trdno kontrolo – tudi s ključnimi igralci, kot so Paul Pogba, Federico Chiesa in Ángel Di María, ki manjkajo zaradi poškodb – je dobra napoved za prihodnost.

Seveda ne smemo pozabiti, da je bila to samo Bologna, ekipa, ki sedi eno točko nad območjem izpada in ki je bila pred tem zadnjim porazom kar nekaj časa žalostno slaba.

Toda potem, ko je Juve pred porazom proti Monzi remiziral s Salernitano in Sampdorio, je obupno potreboval pozitiven rezultat in šef Max Allegri se zagotovo ni pustil zanesti.

"Že en mesec nismo zmagali, zato je bilo dobro, da imamo jasno in prepričljivo zmago," je trener povedal za DAZN kmalu po zadnjem žvižgu. "Zdaj moramo ostati skromni, ne pozabite, da smo še daleč in predvsem moramo Ligo prvakov vrniti na pravo pot."

Tekma proti Maccabiju iz Haife sredi tedna jim bo omogočila prav to in po porazu proti PSG in Benfici je treba nanjo gledati kot na tekmo, na kateri je treba zmagati. Nato sledi veliko težja preizkušnja naslednjo soboto, Juve potuje na San Siro, kjer se bo pomeril s prvakom Serie A AC Milanom.

To je tekma, ki bo pokazala, ali je bil Juventus, ki smo ga videli v nedeljo, resničen in oprijemljiv napredek ali pa je šlo zgolj za ekipo z odličnimi igralci, ki je poslala resno slabšega nasprotnika.

Staro damo čaka velik teden, čas je, da ugotovimo, ali je pripravljena na svoj bližnji posnetek.