Jordi Alba zanika pošiljanje sporočila Xaviju po Sevilla Masterclass za FC Barcelono

Levi bočni branilec FC Barcelone Jordi Alba je zanikal, da bi poslal sporočilo svojemu trenerju Xaviju Hernandezu po mojstrski tekmi proti Sevilli v nedeljo zvečer.

Alba, ki je prevzel kapetanski trak, potem ko je Sergio Busquets predčasno zapustil tekmo zaradi poškodbe, je bil senzacionalen pri zmagi s 3:0 na Camp Nou s tem je Barca osem točk zaostala za Real Madridom na vrhu lestvice La Lige.

Nenehna grožnja z neskončnimi nevarnimi predložki v kazenski prostor je 33-letnik zasluženo odprl zadetek proti Andaluzijcem, nato pa poskrbel za asistenco Raphinhi za tretjino Barce.

V intervjuju po tekmi pa je Alba zanikal, da je bil njegov prikaz sporočilo Xaviju, ki ga je pred kratkim opustil v korist izdelka La Masie Alejandra Baldeja.

"Nisem tisti, ki bi pošiljal sporočila," Alba poudaril,. "Ko igram, izkoriščam minutažo, ko je ne, pa se posvečam spodbujanju in pomoči mladim, da bodo vedeli, kaj je igrati za ta klub," je dodal v morebitnem prikimavanju. kot Balde.

Balde je ob koncu akcije zamenjal Albo. Prejel je ovacije skoraj 80,000 gledalcev, Alba pa je poskrbel, da je najstnika spodbudno objel.

Glede same tekme je Alba dejal, da je bilo v prvem polčasu "težko najti prostore" zaradi obrambnega pristopa Seville.

"Toda v drugem smo igro bolje razumeli in zadetki so prišli," je pojasnil.

Z Barco na poti do rekordnih 100 točk kampanjo in kar bi bila Alba šesta La Liga krona od pridružitve pred 11 leti, Alba ni mogel kaj, da ne bi opazil vrzeli med njegovo ekipo in Madridom, čeprav je pred nami še veliko tekem.

"Imamo zelo dobro sezono – dobro igramo, dobro pritiskamo in nasprotnike prisilimo, da nam ne dajejo priložnosti," je dejal.

"Obstaja osem točk [med Barco in Madridom] in čeprav je ostalo še veliko prvenstva, je to zelo dobra razdalja."

Barca, ki jo kot kapetan vodi Alba, bo naslednjo tekmo odigrala na gostovanju pri Villarrealu v nedeljo po igranju igralcev. so bili nagrajeni z nekaj prostimi dnevi od Xavija.