Jimmy Garoppolo in San Francisco 49ers so dosegli cilje na tekmi Los Angeles Rams

Jimmy Garoppolo bo drugič začel sezono, ko bodo San Francisco 49ers v ponedeljek zvečer gostili Los Angeles Rams.

Garoppolo je prevzel mesto poškodovanega Treya Lancea v 2. tednu in bo preostanek poti odšel kot začetnik San Francisca, če bo lahko ostal zdrav. Klicatelj Super Bowla je pomagal pripeljati svoje 49ers do zmage nad Seattle Seahawks, preden se je v 11. tednu močno boril v porazu z 10-3 proti Denver Broncosom.

Ker je San Francisco zdaj v sezoni 1-2, se sooča z skoraj obvezno zmago na stadionu Levi's pred občinstvom, ki ga prenaša nacionalna televizija.

"Zmaga se mi zdi pomembna," Novinarjem je povedal glavni trener 49ers Kyle Shanahan. "Rad bi zmagal, potem pa bomo videli, kako bomo igrali naslednji teden."

Razlike med rekordom 2-2 in oceno 1-3 po štirih tednih ni mogoče preceniti. Z zmago bi se San Francisco znašel v izenačenju z ostalimi tremi ekipami NFC West. Poraz bi branilce NFC drugouvrščenih uvrstil na zadnje mesto.

Zlasti za Garoppola je to priložnost, da pred celotno ligo dokaže, da je sposoben biti branilec začetnih vrst v ligi NFL.

Garoppolo, ki naj bi bil na 31. novembru, je navidezno izginil iz 49ers, preden je prestal operacijo rame izven sezone. Said Surgrey je takoj ustavil trgovinske pogovore, zaradi česar se je vrnil v 49ers s prestrukturirano pogodbo, da bi podprl Lancea.

Ko je Lance v drugem tednu izgubil zaradi poškodbe gležnja ob koncu sezone, so se stvari za Garoppolo spremenile. Ima spodbude – tako s finančnega kot kariernega vidika – ki bi lahko spremenile pot branilca. To se nadaljuje v ponedeljek zvečer proti Ramsom.

Finančne spodbude Jimmyja Garoppola

Garoppolova prestrukturirana pogodba je prišla s 6.5 milijona dolarjev osnovne plače. Garoppolo je prejel 350,000 $ bonusa za igranje in pomoč San Franciscu pri zmagi v 2. tednu proti Seattlu. Ta znesek bo zaslužil za vsako zmago, do katere bo popeljal 49ers v preostalem delu sezone.

Poleg tega, da želi Garoppolo videti, da njegovi 49ers dejansko igrajo dobro na igrišču, lahko v tej sezoni razumno zasluži več kot 6 milijonov dolarjev spodbud. Niti za sekundo ne pomislite, da je to izgubljeno zaradi bližajočega se prostega igralca.

Del Garoppolovega prestrukturiranja je vključeval podajalca, ki je prejel klavzulo o prepovedi menjave in prepovedi franšize, kar pomeni, da bo prihodnjega marca dosegel svobodno posredovanje. Ni treba posebej poudarjati, da je tekoči trg za začetnika v primerjavi z rezervnim igralcem v današnji ligi NFL lahko skoraj 10 milijonov dolarjev letno.

Na Garoppolu je, ko je šele po nastopu v 3. tednu, ko je vrgel prestrezanje, izgubil napako in vzel varovalko pri porazu za eno točko, odgovornost, da izboljša svojo igro.

Pretekli uspeh proti Los Angeles Rams

Odkar se je sredi sezone 2017 pridružil San Franciscu, se Garoppolo ponaša z rekordom 6-0 v redni sezoni proti divizijsko rivalu Ramsom. V teh šestih tekmah izvede 68 % svojih podaj z devetimi touchdowni proti sedmim prestreženim podajam.

Šele novembra lani se je San Francisco znašel pri rezultatu 3-5, ko se je odpravil na zmenek »ponedeljkov večerni nogomet« z Ramsi v Santa Clari. Ekipa je odgovorila z izjemno zmago 31-10, v kateri je Garoppolo nadigral Matthewa Stafforda. Podajalec je opravil 15 od 19 podaj za 182 jardov z dvema dotikoma in nič prestreženimi streli.

Za 49ers je to pomagalo premagati težave v zgodnji sezoni, da so končali z rezultatom 10-7 in si prislužili mesto v končnici. Nekaj ​​mesecev kasneje so padli proti Ramsom v južni Kaliforniji v igri NFC Championship, čeprav so se ponašali z dvomestno prednostjo v četrti četrtini.

Kar se tiče Garoppola, bi to poznavanje Rams lahko igralo vlogo v ponedeljek zvečer na stadionu Levi's.

"Poznamo jih od znotraj in od zunaj, oni pa nas od znotraj in od zunaj," je ta teden povedal Garoppolo novinarjem. »Na koncu dneva bo šlo med moškimi. Moraš zmagati v svojih bitkah in pustiti, da ostalo poskrbi samo zase, vendar moramo vstopiti s pravo miselnostjo in biti pripravljeni na igro.«

VEČ OD FORBESSan Francisco 49ers: Colton McKivitz je zdaj ključen za NFC West Hopes

San Francisco 49ers proti temu v ponedeljek zvečer

49ers bodo na tej veliki tekmi, ki jo prenaša nacionalna televizija, brez All-Pro levega igralca Trenta Williamsa. Ne glede na to, kako si želijo, da bi se Garoppolo izkazal, bo vse odvisno od hitečega napada. Postaviti ga v očitne situacije podajanja proti Aaron Donald and Co. ni recept za uspeh.

Ker je začetni tekač Elijah Mitchell ob strani, bo breme prevzel Jeff Wilson. V zadnjih dveh tednih je bil soliden, saj je pretekel 159 jardov v 30 poskusih. Vendar se mora Shanahan držati tistega, kar mu v napadu ustreza. V 3. tednu ni bilo tako, ko je glavni trener opustil tek v drugem polčasu, čeprav je držal vodstvo skozi 3.5 četrtine.

"Mislim, da smo v prvem polčasu igrali zelo dobro. V drugem polčasu mislim, da nihče v napadu ni opravil dobrega dela, vključno z mano,« je dejal Shanahan po porazu v 3. tednu San Francisca. "Ves čas res nismo prišli v ritem in naša obramba je opravila hudičevo delo, da nas je obdržala tam, vendar je nismo mogli spraviti v tek."

Igranje polnih štirih četrtin bo ključno. To bo razlika med začetnim rezultatom 2-2 in katastrofalnim uvodnim rezultatom 1-3 v sezono 2022 za ekipo 49ers, ki nase gleda kot na legitimnega kandidata za Super Bowl.