James Harden je poskusil dva udarca, v drugem polčasu poraza Philadelphia 76ers ob koncu sezone ni zadel

Februarja, ko so Philadelphia 76ers zamenjali za Jamesa Hardena, je franšiza upala, da bo veteranski branilec moštvo popeljal v globoko končnico. Toda zdaj, tri mesece pozneje, so 76ers v znanem položaju, njihova sezona je končana na razočarajoč način in vprašanja o enem od njihovih domnevnih zvezdniških igralcev.

V četrtek zvečer na domačem parketu so 76ers izgubili z 99:90 proti Miami Heat v 6. tekmi polfinala vzhodne konference. To je 21. zaporedna sezona, da 76ersom ni uspelo preiti drugega kroga po sezoni. Franšiza je v zadnjih petih sezonah štirikrat izgubila v drugem krogu, med drugim lani, ko so v 7. tekmi v Philadelphiji padli proti Toronto Raptors, tekmi, v kateri Ben Simmons v četrti četrtini ni poskušal zadeti zadetkov in je bil videti plašljiv. . Simmonsa zdaj ni več, saj je zamudil celotno sezono in je bil del trgovine Harden.

Kljub temu je tokrat Harden tisti, ki bo zagotovo deležen številnih kritik zaradi poraza 76ers ob koncu sezone. Harden, ki je bil nekoč znan po žrebanju prekrškov, v četrtek vso noč ni izvedel prostih metov. V drugem polčasu je bil Harden brez zadetkov in je poskusil le dva strela (zgrešil oba), kljub temu, da je igral več kot 22 minut.

"Naš napad, čutil sem, da se je žoga premaknila, in se mi ni vrnila," je dejal Harden.

Rivers medtem ni hotel obtožiti Hardena za izgubo.

"Ne bom tega naredil za referendum o Jamesu," je dejal Rivers. »Lahko bi igrali bolje. Žoga bi se lahko premaknila več. Ali smo imeli dovolj časa, da smo spravili svoje stvari? tega ne vem. Mislil sem, da smo, iskreno. res sem. Ampak očitno nismo."

76ers so ob polčasu zaostajali le za eno točko, a so v drugem polčasu zgrešili 13 od svojih prvih 15 strelov in na sredini tretje četrtine zaostali za 16 točk, ko je center Heat Bam Adebayo blokiral skakalca Joela Embiida na enem koncu in driblal navzdol. igrišče za zakucavanje na široko. 76ers so večino drugega polčasa zaostajali za dvomestno število. In pozno na tekmi so domači navijači izžvižgali 76erse, nekaj prisotnih navijačev Miamija pa je zavpilo: "Gremo na vročino!"

"Po mojem mnenju nismo nikoli zašli v noben ofenzivni ritem tekme," je dejal Rivers. »Bilo je več kot le drugi polčas, toda drugi polčas so nas (9) preobratov, površno plačilo kar ubili. Res je bilo, vendar sem mislil, da je vse igra. Ni mi bilo všeč, kako smo igrali. Ni mi bilo všeč, kako smo igrali zadnjo tekmo (izguba na 35. tekmi s 5 točkami proti Heat). Ni mi bilo všeč, kako smo igrali nocoj. Vem kaj imajo. razumem. To lahko vizualno vidite atletsko, in velike so. Samo mislil sem, da imamo več. Res sem.”

76ersi so bili v slabšem položaju, saj je začetni napadalec Danny Green igro zapustil že po treh minutah zaradi poškodbe levega kolena, Embiid pa je igral z zlomom orbitalne kosti in strganim ligamentom v desnem palcu.

Harden se sooča tudi z mučno poškodbo stegnenice, odkar je v začetku sezone igral za Brooklyn Nets.

"Prišel sem tja (skoraj 100% zdrav)," je dejal Harden, ki je v sezoni 44-2020 igral tudi na samo 21 tekmah za Nets in Houston Rockets. »Iskreno povedano, zame sta bili dolgi dve leti. Končno se spet začenjam počutiti v redu. Zame bo odlično poletje, da uredim svoje telo in se pripravim na naslednje leto. Zadnji dve leti pa sta bili vihri."

Kljub temu je napadalec 76ers Tobias Harris opozoril, da so sezono končale več kot le poškodbe.

"Resnično, z naše strani je šlo le za pomanjkanje truda," je dejal Harris. "Obrnili smo žogo. Nismo dobili takšnega videza ali posnetkov, kot bi si želeli. Tok skozi ves drugi polčas, pogledi, ki smo jih imeli, preprosto niso bili tisto, kar smo potrebovali za zmago v končnici. Ko rečem pomanjkanje truda, nas premagajo po steklu, premagajo nas na 50-50 košarkarskih žogah, hustle plays, vse naokoli. Seveda nismo želeli izgubiti tekme tako."

Zdaj 76ers vstopajo v izven sezone z veliko vprašanji. Harden je po drugi strani ponovil, da načrtuje, da bo za naslednjo sezono izbral svojo možnost v vrednosti 47.4 milijona dolarjev, kar pomeni, da bo postal upravičen do podaljšanja z ekipo za štiri leta in 222.8 milijona dolarjev od 10. avgusta. tudi seznam.

"Absolutno moramo postati boljši," je dejal Rivers. »Moramo narediti stvari, da bo naša ekipa boljša, o tem ni dvoma. Videli smo, da prihaja. Pogledali smo dve ekipi in rekli: Poslušajte, potrebujemo ljudi. Vendar smo poskušali narediti, kar smo imeli, in to je vse, kar lahko storite. In spet imam rada naše fante. Mislil sem, da je vsak izmed njih, ne glede na to, ali so igrali dobro ali ne, vsak od naših fantov prišel igrati, in to je vse, kar lahko zahtevaš."

Po četrtkovi tekmi je dolgoletni televizijski in radijski voditelj Philadelphie Howard Eskin vprašal Riversa tudi o varnosti njegove zaposlitve. Riversova pogodba velja do sezone 2024-25.

"Ne skrbim za svojo službo, Howard," je rekel Rivers. “Mislim, da opravljam odlično delo, in če ne, potem bi moral to napisati, ker sem se potrudil, da sem to ekipo spravil sem. Ko sem prvič prišel sem (oktober 2020), nas nihče ni izbral, da bomo nikjer in letos spet isto. Če se kdo tako počuti, naj to napiše in počutil se bom varnega glede tega.”