Inter Milan je vesel, da se je vrnil Romelu Lukaku, in potrebovali ga bodo

Na San Siru je bilo vzdušje zabave, vendar je bilo nekaj, kar so navijači Interja pogrešali, nekaj, česar že nekaj časa niso doživeli in po čemer so hrepeneli.

Inter je v Ligi prvakov premagal Viktorio Plzen s 3:0 in se že drugo leto zapored prebil do osmine finala tekmovanja, pri tem pa je Barcelono izločil iz zelo težke skupine.

Bayern München je odvihral naprej in večina je menila, da je treba med Interjem in Barco videti, kdo bo uspel skupaj z Nemci. Na koncu je Inter premagal Katalonce v svojih zaporednih tekmah in zmagal v Milanu, preden je na Camp Nou odigral klasičen remi 3:3, ki bi ga Inter res moral dobiti.

Ta remi je pomenil, da jim je za napredovanje manjkala le zmaga proti češkim prvakom.

Zadetek Henriha Mkhitarjana in gol Edina Džeka sta tekmo položila v posteljo do 66.th minuto, od tod karnevalsko vzdušje v razprodani Giuseppe Meazzi.

V začetku drugega polčasa je bilo slišati aplavz, ko je Romelu Lukaku stekel ob stranski črti, da bi se ogrel. Belgijski napadalec ni igral za Inter od konca avgusta, ko je utrpel poškodbo stegenske mišice, zaradi katere je bil odsoten večji del dveh mesecev.

Lukaku je bil lani poleti velik podpis Interja, saj je 29-letnega napadalca vrnil po njegovi edini sezoni v Londonu. Čeprav gre le za posojo, je dejstvo, da se je vrnil, poleg tega, da je Inter obdržal vse svoje najboljše zvezdnike, pomenilo, da je Simone Inzaghi pod pritiskom, da to stori.

Kljub temu je Lukakujeva zgodnja poškodba za nekaj časa poslabšala dobro počutje v Interju in njihova forma na začetku sezone je bila neenakomerna. Trda obramba, ki v zadnjih dveh sezonah ni dala veliko golov, je v tej sesula.

Lautaro Martinez, Lukakujev partner v zločinu med zmago na Scudetto v sezoni 2020/21, je šel skozi še eno od svojih neplodnih urokov pred golom, pri čemer Argentinec ni uspel zadeti mreže na osmih tekmah septembra in oktobra.

Džeko je bil tisti, ki je prevzel breme doseganja golov za Inter v odsotnosti Lukakuja in Martineza, pri čemer je Bosanec v prvih dveh mesecih zadel šestkrat. Džeko, ki je bil pred dvema poletjema pripeljan kot zamenjava za Lukakuja, potem pa je bil glede na njegovo vrnitev obravnavan kot njegov podmladek, je bil eden najboljših igralcev Interja.

Ko so se minute na San Siru iztekale, so Interjevi navijači želeli videti Lukakuja. Vendar jih je Inzaghi prisilil čakati, da ga je končno uvedel le še 10 minut do konca. Lukakujev odnos z ultrasi še ni povsem razrešen, a je bil deležen toplega sprejema, ko je vstopil na igrišče.

Lukaku si je močno želel zadetka in ni mu vzelo veliko časa, da je zadel mrežo, tudi z minimalnim časom na uri. Ko je Plzen taboril na robu svojega prostora, je žogo prevzel Nicolo Barella in jo poslal v noge Lukakuju, ki je bil na obrobju kazenskega prostora in s hrbtom obrnjen proti golu.

Lukaku se je obrnil na igrišče in podal do Joaquina Corree, ki je videl, kam gre Lukaku, in počakal do popolnega trenutka, da ga izmuzne. Lukaku je prebil črte obrambe Plzna in sprožil prvi strel, ki je zletel v spodnji kot. Lukaku je dosegel svoj cilj in nočno delo je bilo končano.

Lukaku in navijači Interja so dobili, po kar so prišli: tri točke, kvalifikacije in vrnitev njihovega zvezdnika.

Lukakujeva vrnitev bo velik bonus za Inter in kljub formi Dzeka, Lukaku ponuja večjo grožnjo zadaj, kljub dejstvu, da je Dzeko tehnično boljši.

Še več, Lukakujeva vrnitev ne bi mogla biti bolje načrtovana, saj je na obzorju Derby d'Italia. Inter je sezono začel kot eden izmed favoritov za osvojitev scudetta, a Napolijev poletni začetek poleg počasnega Interja pomeni, da Inzaghijevo ekipo čaka še veliko lovljenja.

Pred premorom za svetovno prvenstvo jih čaka tudi težka tekma v gosteh v Bergamu proti Atalanti. Če bi zmagali na vseh treh preostalih tekmah v Serie A, bi lahko bili še vedno v boju za naslov, saj ima Napoli trenutno osem točk prednosti in je videti neustavljiv.

A zaenkrat se je Lukaku vrnil, Inter pa leta 2023 čaka Liga prvakov.