Kako je Xavi nagradil igralce FC Barcelone za zmago v njegovem posebnem izzivu z zmago Valencie

Xavi Hernandez je nagradil svoje igralce FC Barcelone, potem ko so osvojili izziv, ki jim ga je postavil glavni trener, preden so v nedeljo premagali Valencio z 1:0.

Blaugrana se je borila pred množico 89,000 gledalcev na Camp Nouu, saj je Xavi zaradi izključitve spremljal tudi s tribun.

Zdelo se je, kot da bi jih morda čakalo naravnost sončno zimsko popoldne, ko jih je Raphinha popeljal v vodstvo v 15 minutah, ko je genialno žogo Sergia Busquetsa s strelom z glavo zadel v polje.

Spet pa so se Katalonci trudili izkoristiti svoje priložnosti in Xavi pozneje jih je kritiziral, ker ne znajo uničiti iger.

Na začetku drugega polčasa je bil Ronald Araujo izključen, ker je bil zadnji, ki je zrušil Huga Duro. To je povzročilo napetih preostalih 35 minut, ko je morala Barca drugo tekmo zapored igrati na zadnji tekmi po obrambnem mojstrstvu proti Real Madridu na Bernabeuu za četrtkovo prvo polfinalno tekmo Copa del Rey.

Barca je tudi tam zmagala z enakim izidom, 1-0, in čeprav je imel svoje zamere glede stila igre, ki ga je pokazal v obeh zadevah, je Xavi pohvalil moč značaja svoje ekipe v dvoboju La Lige, ki jim je prinesla 10 točk prednosti na vrh razpredelnice znižal na devet, ko je Madrid remiziral pri Betisu.

Tudi Xavi bo držal besedo in nagradil svoje igralce, potem ko so zmagali na izzivu, ki jim ga je postavil, in premagali Valencio.

As AS razkriva v ponedeljek je Xavi torek in sredo naredil za praznike, kar pomeni, da bosta imela skupno 72 ur dopusta od konca treninga danes popoldne in ko se bosta morala v četrtek znova zglasiti na delovnem mestu.

Xavi in ​​njegovi varovanci so tekmo z Valencio obravnavali kot "finale", pri čemer naj bi izid madridske tekme na stadionu Benito Villamarin v Sevilli povzročil razburjenje v WhatsApp skupini igralcev, ki je bila bombardirana s slavnostnimi emodžiji in memi.

Devet točk prednosti je največja prednost, s katero se je Barca lahko pohvalila pred svojimi zagrizenimi tekmeci v tem obdobju, in če bi zmagala proti Athletic Clubu in nato premagala Los Blancos v El Clasicu na Camp Nou 19. marca, bi lahko zaostanek znašal celo 12, kar je dejansko Barci preda prvo špansko prvoligaško krono po letu 2019.

Xavi je tukaj znova pokazal odlične sposobnosti vodenja ljudi, ko je nagrajeval svoje igralce, a tudi izpolnil svojo obljubo, čeprav ni vse rožnato.