Gavijevo virusno praznovanje zadetka pri Sevilli kaže, kakšna je slačilnica FC Barcelona (VIDEO)

Gavijevo slavje ob drugem zadetku FC Barcelone proti Sevilli na Camp Nou v nedeljo zvečer je pokazalo enotnost v ekipi Xavija Hernandeza in pojasnjuje, zakaj se trenutno ponaša z osmimi točkami prednosti na vrhu La Lige.

Čeprav so v prvem polčasu težko našli odprtino, je Kataloncem na koncu zmanjkalo Zmagala s 3:0 proti Sevilli pred domačimi navijači z zadetki Jordija Albe, Gavija in Raphinhe, ki so bili dovolj, da so povečali precejšen zaostanek za zagrizenim tekmecem Real Madridom.

Gavi, ki ga je ob koncu polčasa skoraj obglavil Loic Bade, je bil tako kot Raphinha nagrajen za svojo vztrajnost in si je zaslužil vpis med strelce.

S pomočjo tega mnogi so rekli, da jih spominja na Lionela Messija, zaradi načina, kako je omenjeni Brazilec zarezal v kazenski prostor, nato pa izvedel diagonalno podajo, s katero je izločil številne branilce Seville in ga našel na zadnji vratnici, je Gavi dosegel svoj prvi zadetek s številko '6' na majici, dodeljeno po njegovi novi pogodbi z prejšnji teden je bila končno registrirana odpustna klavzula v višini 1 milijarde EUR (1.08 milijarde USD).

Bolj kot o samem golu pa se govori o tem, kako se je 18-letnik zelo potrudil in proslavil podvojitev Barcinega vodstva – potem ko je Alba zadel – s soigralcem, ki sploh ni bil vpleten v dogajanje.

Kot je zajeto v viralnem posnetku, ki je krožil po Twitterju, se Gavi loči od skupine, ki ga je nadlegovala na igrišču, in steče proti bočni črti.

Z bleščečim nasmehom in prstom, ki kaže na nekoga, se kmalu razkrije, da je njegova tarča Ousmane Dembele, ki ga toplo objame.

Krilni igralec je trenutno odsoten do pet tednov, potem ko je utrpel poškodbo stegna proti Gironi predzadnji vikend, ki je prekinil niz odlične forme na desnem boku.

Gavi očitno ni pozabil nanj v težkem trenutku za Francoza, in ta vrsta enotnosti je Barco pognala na prvo mesto v španski najboljši ligi, hkrati pa je na poti k osvajanju pokalov tako doma kot na svetovnem prvenstvu. celina.

Xavi verjame, da Barca lahko osvojijo vse pokale, ki so jim na voljo, in s tako močnim občutkom timskega duha plus škrta obramba, težko mu je oporekati.