Gavi je utišal kritike nagrade Golden Boy z Real Madrid Demolition Masterclass

Gavi je z mojstrskim tečajem v finalu španskega superpokala v nedeljo utišal kritike, ki so se posmehovali, ko je prejel nagrado Golden Boy.

32-letnik je v 18 minutah zadel prvi gol proti Real Madridu v delu El Clasica v Savdski Arabiji, nato pa je ob koncu polčasa podal soigralcu Robertu Lewandowskemu, ko je Barca podvojila svoje vodstvo.

V drugem polčasu je bilo še več, ko je španski reprezentant postavil svojega partnerja v vezni liniji Pedrija na 3-0, Barca pa je obdržala končno zmago s 3-1 in zapečatila prvo lovoriko po odhodu Lionela Messija leta 2021.

Gavi, ki je bil upravičeno nagrajen z nagrado za igralca tekme, je prikazoval več kot le gole in podaje, poleg tega pa je bil pohvaljen z bolj impresivno statistiko.

Natančno je opravil 88 % svojih podaj, imel je tudi 100 % natančne podaje, ustvaril je največ priložnosti in dobil največ dvobojev proti elitnemu nasprotniku, kar je bila klofuta za tiste, ki so ga imeli za nevrednega osvojitve nagrade za najboljšega evropskega igralca pod star 21 let konec leta 2022.

Kot je pojasnil Xavi "brez besed", je Gavijeva zmagovalna miselnost in želja po naslovih nalezljiva na preostalo ekipo, ki jo sestavljajo člani, starejši od njega.

"On je otrok, ki navduši vse," Xavi je dejal na novinarski konferenci po tekmi s stadiona King Fahd. »Ko ga vidite tako tekmovati ... srce, duša in značaj, s katerimi igra, so nalezljivi za preostalo ekipo.

»Je tudi rojen vodja, kar mu je vse naravno – in to pri 18 letih. Je spektakularen. Večkrat sem rekel, a se ga ne naveličam hvaliti. Nima zgornje meje, zato ga ne upočasnjujte.”

Čeprav Gavi nima zgornje meje, očitno drži noge na tleh. »Vem, da lahko še veliko izboljšam. Želim še naprej napredovati,« je pojasnil na lastni novinarski konferenci po zadnjem žvižgu.

Z njim in Pedrijem na čelu so pred navijači Barce vznemirljivi časi z obdobjem Messija zdi se, da so ga dali v posteljo dveh čudežev, željnih uspeha.

Oba igralca sta vezana na dolgoročni pogodbi, ki imata 1 milijardo evrov (1.08 milijarde dolarjev) odpustnih klavzul, kar pomeni, da so njune storitve varne vsaj do leta 2026.