Frontcourt je pripravljen za osvojitev v Oklahoma Cityju

Oklahoma City Thunder ima na prvih štirih tekmah sezone 1-3. Poškodbe so že igrale vlogo pri izidu teh tekmovanj, saj sta Josh Giddey in Jalen Williams izpustila večino zgodnje sezone.

S tem v mislih je rotacija zadnjega polja že precej čvrsta. Ko so popolnoma zdravi, so Shai Gilgeous-Alexander, Lu Dort in Giddey v bistvu zaklenjeni na točkah. Od tam se Tre Mann in Jalen Williams prikažeta glavnim čuvajem, ki bodo igrali pomembnejše minute s klopi.

Po drugi strani pa je rotacija sprednjega polja popolnoma pripravljena. Tako začetni napadalec kot sredinska mesta čakata na enega od mladih moštev Thunderja, da ga vzameta za svojega. Do te točke v sezoni je bila minutaža na teh dveh mestih v sprednjem polju zelo spremenljiva, saj ekipa raziskuje rotacije in kombinacije postav. Porazdelitev minut in začetne postave so se močno spremenile od tekme do tekme.

S tem v mislih je res istih šest igralcev zaslužilo večino časa na igrišču. Oglejmo si razčlenitev minut za vsako od teh rotacijskih delov v prvih štirih tekmah kampanje 2022-23.

• 4. tekma: 17:59

To niti ne upošteva Aarona Wigginsa, ki je igro začel na položaju močnega napadalca, Eugena Omoruyija ali Jaylina Williamsa, ki sta prav tako odigrala minute v sprednjem igrišču.

To variabilnost v minutah na sprednjem igrišču bi bilo treba pričakovati, saj je trener Thunderja Mark Daigneault namignil, da bo to nekaj, kar bo ekipa raziskala na začetku sezone. Brez izkušenega, tradicionalnega centra na seznamu mora biti trenersko osebje kreativno pri svojih postavah.

Zanimivo je to, da je Oklahoma City kljub temu, da je bila premajhna na vseh tekmah te sezone in se je pomerila s tremi najbolj dominantnimi centri v ligi že v prvih nekaj tekmovanjih sezone, dejansko vodilna v ligi v skokih.

Pričakujte, da se bo rotacija sprednjega igrišča še naprej precej spreminjala, dokler se nekdo ne pojavi kot najboljša možnost.

Robinson-Earl je začel trikrat zapored, kar mu daje največ od vseh igralcev v tej skupini. Obstaja možnost, da se je že začel utrjevati kot redni začetnik.

Dejstvo, da je Pokusevski visok 7 čevljev, mu daje prednost, saj je najvišji igralec na seznamu.

Dieng bo verjetno igral pomembne minute v Ligi G, ko se bo modra začela sezona, vendar bosta tudi Omoruyi in Jaylin Williams. To bo samo odprlo več minut za druge fante, ki so trenutno v rotaciji Thunder.

Druga stvar, ki jo je treba upoštevati, je možnost, da bi novinec Jalen Williams postal začetnik v ospredju. Čeprav je bolj stražar, ima velikost in nabor veščin, ki dajejo Thunderju prilagodljivost, da ga uvrstijo v začetno postavo, še posebej, če Giddey igra poleg njega za dodatno velikost.