Od Snoop Dogga do Cooperja Kuppa, je Los Angeles Rams moral zmagati na Super Bowlu

Nekako so Los Angeles Rams preživeli nedeljski večer na stadionu SoFi v Inglewoodu v Kaliforniji in si izmenjali objeme s trofejo Lombardi.

Niso imeli izbire.

Ker je Cincinnati Bengals po skupnih šestih zmagah v prejšnjih dveh sezonah oddaljenih pet minut od skoka do neverjetnega svetovnega prvenstva, so Rams naredili, kar so morali.

no . . . komaj, a "komaj" šteje toliko kot "puhanje", ko gre za zmage v Super Bowlu. Kot rezultat, Ramsom ni bilo vseeno, da so potrebovali, da preživijo Joeja Burrowa in sebe, tako da so v 23. različici teh stvari skočili navzdol za zmago nad Bengalci s 20-56.

Ovni so v sklopki ustvarili več junakov.

»Ja, ti fantje so pravkar opravili odlično delo. Pravkar so prevzeli to igro,« je kasneje s svojim večno hripavim glasom dejal glavni trener Ramsov Sean McVay, ki se je skliceval na dvojec, ki je zasnoval 79 jardov XNUMX jardov dotikanje.

Pravzaprav je bil trio.

Veliko je bilo quarterbacka Matthewa Stafforda. Veliko je bilo širokega sprejemnika Cooperja Kuppa, morebitnega najkoristnejšega igralca Super Bowla.

Nato je McVay izkoristil ta čas – od takrat, ko je šel na četrto in eno od svoje 30-jardne linije do Stafforda, ko je za sekundo našel Kuppa in dosegel dotik v zadnjih 85 sekundah – in je dal dovolj X in O za pokaži, da je res guru za igranje.

Niti Stafford niti McVay nista mogla narediti nič manj.

Kupp, ne toliko.

Sem omenil, da morajo Rams zmagati, pika?

• Postali so šele druga ekipa, ki je kdaj igrala Super Bowl na svojem stadionu, in nek človek po imenu Tom Brady je lani ugotovil, da si vedno, ko si v takšni situaciji, dolžan zmagati.
  • The Rams so pripravili 5.5 milijarde dolarjev vreden načrt za izgradnjo najbolj razkošnega športnega prizorišča na svetu, to je stadion SoFi. Ko se je odprla pred lansko sezono, se je pričakovalo, da bo domače moštvo ne le gostilo Super Bowl, ampak jih tudi zavzelo.
  • Odkar so se Rams pred sezono lige NFL 2016 vrnili v Los Angeles iz St. Louisa, so bili daleč od izbire ljudi. Uvrščajo se na četrto mesto Forbes' seznam ocen ekip NFL na 4.8 milijarde dolarjev. Kljub temu, če greste mimo Super Bowla, kjer je na domači tekmi Ramsov še 50-50 gledalcev (v tej tekmi je za Bengalce vzpenjalo enakomerno "Who Dey?"), morajo Rams osvojiti več svetovnih naslovov, kot je Lakers in Dodgers, da postanejo pomembni za LA.
  • Ste videli tisto oddajo ob polčasu Super Bowla? Pod vodstvom lastnega Snoop Dogga iz Long Beacha je večina hip-hop ikon na odru bila tako južna Kalifornija, kot je. Tako so Rams natančno vedeli, kaj morajo storiti, ko so videli, da je njihovo vodstvo s 13-10 ob prekinitvi postalo zaostanek 20-13 v uvodnih petih minutah tretje četrtine. Najprej je Burrow v prvi igri Teeju Higginsu poslal bombo s 75 jardov, in potem, ko je sledil Stafford z drugim od dveh prestrezkov, so Bengalci zadeli gol iz igre.
  • Ovni so bili tudi favoriti za 4 točke pred Bengalci.

Kljub temu je bilo to hudo glede Stafforda in McVaya.

Čeprav je Stafford svojih prvih 12 sezon lige NFL preživel v Detroitu, je veljal za profesionalnega igralca v dvorani slavnih, ki je obtičal z žaljivo franšizo. Z Lionsi ni nikoli zmagal v končnici, vendar so Rams pred to sezono zamenjali prejšnjega začetnika Jareda Goffa za Stafforda in pričakovali so, da Stafford ne bo naredil nič manj kot je naredil on.

V nasprotnem primeru Stafford postane morda Dan Marino, sijajni quarterback, ki je bil poraženec na svojem edinem potovanju v Super Bowl.

McVay je le nekaj tednov pred svojim 36. rojstnim dnevom, a to je bil njegov drugi Super Bowl kot glavni trener Ramsa. Namignil je, da se je zadušil pred tremi leti med prvim, ko se je preveč trudil, da bi prelisičil Billa Belichicka iz New England Patriots na poti do poraza s 13-3.

Tokrat je McVay gledal, kako je Odell Beckham Jr. za vedno zapustil igro s poškodbo kolena v drugi četrtini, potem ko je veteranski široki sprejemnik grozil, da bo izpodbijal odliko za MVP Super Bowla (tri tarče, dva ulova, vključno z enim za poraz). McVay je imel tudi nič tekaške igre (43 jardov hitenja), da bi dopolnil Staffordovo metanje, vendar si je načrtoval pot mimo teh težav.

McVay je ob koncu igre za četrto in eno igro za Kuppa celo poklical tekmo. Potem ko je Kupp prvi zadel s še šestimi jardi na pretek, so se "Los Angeles" Rams napotili proti svoji prvi zmagi v Super Bowlu.