Prvi konec tedna spomladanskega treninga kaže, da ura za igrišča manjka skoraj 30 minut od iger

Če je bila uvedba ure za igrišča v Major League Baseball zasnovana tako, da bi v igro vnesla več akcije, se zdi, da deluje dobro.

Med petkom in nedeljo je bilo odigranih skupno 35 tekem spomladanskega treninga s povprečno dolžino igre 2 uri in 37 minut v primerjavi s povprečjem 3 ure in 1 minute za spomladanski trening leta 2022.

Pomembno je, da je celo pri igrah z velikim številom tekov in akcije le malo iger komajda preseglo dolžino 3 ure. Od 35 iger je samo šest iger preseglo 3-urno mejo ali 17 % vseh iger. Najdaljše so bile tri igre, ki so potekale 3:06 in v teh primerih so videli skupni niz 19 in 18 (dvakrat). Nedeljska tekma Diamondbacks-Padres, ki se je končala s 6-18 s 34 skupnimi serijami, se je končala ob 3:03. Pogosteje kot ne, so igre z dvomestnimi številkami trajale manj kot tri ure. Skupno je 20 od 35 iger videlo več kot 10 tekem skupaj, ki so se končale v manj kot treh urah.

Od tega leta imajo metalci na voljo 15 sekund, ko žogo prejmejo od lovilca, ko so baze prazne, in 20 sekund, ko so tekači na bazi. Batterji so pod isto uro in morajo biti v škatli pripravljeni za zamah, ko se ura konča. Če podajalec prekrši uro, se udarcu izda žoga. Če je udarec v prekršku, se mu izreče stavka.

Uradniki lige se zavedajo, da bo ta novi sistem postavil igralce pod povsem nove pritiske, in si prizadevajo, da bi morebitni kaos, ki je vpleten, nastopil zgodaj na spomladanskem treningu. Igralci očitno čutijo sistem.

Med 35 tekmami je bilo 69 kršitev ure za povprečno 1.97 na igro.

• Petek (2 tekmi) – 4 kršitve
  • Sobota (17 tekem) – 30 prekrškov
  • Nedelja (16 tekem) – 35 prekrškov

Kot že omenjeno, MLB upa, da bo v veliki meri odpravila kaos zaradi kršitev ure. V soboto se je zgodovina pisala, ko so Braves imeli priložnost, da se odpravijo z napolnjenimi bazami, vendar Cal Conley ni pravočasno vstopil v polje, prejel je tretji out in tekma se je končala z neodločenim izidom (igre spomladanskih treningov omogočajo vezi).

Samo en vikend je. Podatki so samo za igre z devetimi menjavami, dodatne menjave pa bodo zagotovo trajale dlje. Toda če je bil načrt vnesti hitrejši tempo v baseball, kjer so udarci, ki so stopili iz igrišča, in podajalci, ki so stopili iz gume, potisnili igre v bolj lenoben tempo, je ura na igriščih pokazala že na začetku spomladanskega treninga, da poveča akcijo in nižje čas. Uradniki MLB so povedali, da so izkušnje, pridobljene pri skoraj 9,000 igralcih netopirjev v nižjih ligah, ki so uporabljali uro, zbrale podatke, ki kažejo, da se bo tempo igre izboljšal, in zdi se, da je temu tako.

Morda bo pravi preizkus prva redna sezona Yankees-Red Sox. Tisti, ki znajo, znajo. Te igre tečejo kot melasa v mrtvi zimi.

Jasno je, da bodo dnevi 3.5- do 4-urnih iger z devetimi menjavami kmalu šli po poti ptice Dodo. V času, ko MLB želi ne le pritegniti nove oboževalce, ampak tudi ohraniti zanimanje (poglejte, kaj bližajoči se bankrot Bally Sports naredi modelu RSN), zlasti z oddajami, bo ta poteza potegnila igro nazaj tja, kjer je bila v 1970. in 1980. letih prejšnjega stoletja. Saj veste ... dobri stari časi.