Zvezdnik FC Barcelone Raphinha in Torres v razdoru v slačilnici zaradi Špančeve "preferenčne obravnave"

Zaznana "preferenčna obravnava", ki jo Ferran Torres prejema od glavnega trenerja FC Barcelone Xavija Hernandeza, po poročilu povzroča napetost v slačilnici Camp Noua in "ljubosumje" pri pozicijskem tekmecu Raphinhi.

Tudi po tem, ko je na njihovem domačem stadionu zadel, kar se je izkazalo za zmagovalno v 15. minuti, je bil Raphinha spet predčasno izključen in mu niso dovolili, da bi odigral vseh 90 minut proti Valencii v nedeljo v zmagi z 1:0, ki je Barco pripeljala do končnih devetih točk. vodijo na vrhu La Lige.

Nazadnje se je to zgodilo, ko je Raphinha prejšnji mesec prispeval asistenco in zadel za izenačenje v remiju z 2:2 proti Manchester Unitedu, poroča Brazilec. brcnil v hladilnik s pijačo kar je povzročilo njegovo odsotnost pri zmagi z 2:0 nad Cadizom, kjer je njegova zamenjava Torres blestela in prejela nagrado MVP.

Poškodba napadalca Roberta Lewandoswkija je omogočila, da sta v zadnjem času oba igrala na isti strani, toda Raphinha naj bi bil zaradi zamenjave nezadovoljen, zaradi česar se je počutil "preziranega". po navedbah El Nacional.

Katalonski digitalni časopis pravi, da Raphinha "želi izkoristiti vsako minuto, da si zagotovi kontinuiteto" v prvi ekipi in "ne razume", da ga je Xavi umaknil, ko je bil najboljši igralec na igrišču - še posebej, ko je to prišlo kot korist za druge igralce, kot je Torres, ki so se izkazali pod nivojem.

Torres je igral v času obračuna z Valencio in trdijo, da je vse večji občutek, da je deležen "preferenčne obravnave", kar se ne vidi bolje kot v debaklu, zaradi katerega je v začetku drugega polčasa zgrešil enajstmetrovko, s katero bi Barca podvojila vodstvo.

Seveda Lewandowskega ni bilo na igrišču. Toda Franck Kessie, ki je izvajal enajstmetrovke v nekdanjem klubu AC Milan, je bil in bi lahko, medtem ko je bil Ansu Fati druga možnost.

Prepir za žogo se je odvijal med Fatijem in Torresom, ki je na koncu uničil njegov strel in spravil deseterico Barce v položaj, ko je morala 10 minut trpeti na zadnji nogi, da je ohranila vodstvo nedotaknjeno.

Xavi je poskušal igrati nizko z razlago, da obstaja seznam izvajalcev enajstmetrovk, ki ga je sestavil trenerski štab. "V redu je," je še rekel, ko je bilo poudarjeno, da je Raphinha spodbudila Fatija, naj nastopi. Imeti moraš osebnost in željo streljati enajstmetrovke. Ampak mi se odločamo in imamo ukaz.”

Ker je na obzorju vrnitev Ousmana Dembeleja in morebitna vrnitev na sistem s štirimi igralci na sredini igrišča, ki zahteva samo enega čistega krila, bosta Raphinha in Torres verjetno prestavljena nazaj na klop pozneje ta mesec.

Neustrezna dvojica bi lahko bila tudi prodana, saj mora Barca zmanjšati 200 milijonov evrov (212.5 milijona dolarjev) iz mase plač, da bi uravnotežila finančni fair play, in morda bo mogoče povrniti nekaj zajetnih prestopov, plačanih zanju lani.

Medtem ko je Torres od Manchester Cityja stal 55 milijonov evrov (58.6 milijona dolarjev), naj bi Barca za Raphinho Leedsu plačala 60 milijonov evrov (64 milijonov dolarjev).

Vprašljivo pa je, ali je Raphinhino res ljubosumje. Nedvomno bo razočaran, ker mu ne bodo dovolili, da bi znova in znova dokončal igro, vendar se je potrudil in se javno opravičil Torresu po njegovem napadu Manchester Uniteda in vedno se je zdelo, da sta se dobro razumela drug z drugim.

Če bi v slačilnici res prišlo do razprtij, se Barca ne bi mogla povzpeti na svoj vzvišeni položaj v La Ligi, zaradi katerega je na poti, da osvoji svoj prvi španski naslov prvaka v štirih letih.