FC Barcelona je izgubila tekmo v Frankfurtu, preden se je začela

FC Barcelona je izpadla iz četrtfinala lige Europa s svojim ščitom, čeprav rezultat 3-2 (skupni rezultat 4-3) v korist Eintrachta iz Frankfurta ne predstavlja tako blizu tekme, kot kaže.

Tako kot pred tednom dni v Nemčiji je bila Blaugrana še enkrat boljša od hitrejše, močnejše in bolj intenzivne ekipe in imela srečo, da ob polčasu ni izgubila s 5:0.

V drugem polčasu so se bolje borili. Toda vse besede, ki se pojavljajo naokoli, kot sta "sramota" in "sramota", ne veljajo za možje Xavija Hernandeza, ki so še vedno v teku.

Ne pozabite, da je to obleka, ki je bila deveta v La Ligi, ko je novembra prevzela vodstvo, zdaj pa je druga v samodejnem kvalifikacijskem mestu za Ligo prvakov.

Do sinoči je moštvo imelo niz 15 tekem brez porazov in je v tem tekmovanju v gosteh premagalo aktualnega španskega prvaka Atletico Madrid, polfinaliste UCL Villarreal ter Napoli in Galatasaray, tako da je vsakič doseglo štiri gole.

Da ne pozabimo tudi na dosedanji Xavijev kroni dosežek, zmago s 4:0 na Bernabeu v El Clasicu proti zagrenjenim tekmecem in vodilnemu Real Madridu.

Tako kot so to noč storili Madridisti, je Barca doma utrpela lastno zadrego in je dejansko izgubila izenačenje, še preden se je začelo, ko je izžvižgala, da je prišla na ogrevanje.

Čeprav naj bi obiskovalci imeli samo 5,000 vstopnic, naj bi jih bilo 30,000 na Camp Nouu, ki so v bistvu naredili to še eno gostovanje za Katalonce in jim je bilo dovoljeno poustvariti vneto vzdušje lonca pod pritiskom, ki so ga doživeli v Deutsche Bank. Parkirati.

Navijači Frankfurta so že od samega začetka prehiteli svoje gostitelje in se postavili za svojo ekipo, in čeprav Xavi ni želel kriviti niti posameznih igralcev, kot je slab Oscar Mingueza na desnem boku, niti tega, kako je bila publika razdeljena, je priznal, da je " vzdušje ni nič pomagalo«.

"To je jasno," Xavi je dejal. “To nas je prizadelo in nismo igrali dobro, a to ne bi smelo služiti kot izgovor, čestitati moramo tudi Frankfurtu. Bilo je kot finale, z razdelitvijo stadiona. Bilo je razočaranje. To so komentirali celo naši igralci. Garderoba želi vedeti, kaj se je zgodilo. Poiskali bomo pojasnilo."

Prsti so bili uperjeni v imetnike sezonskih vstopnic, ki so domnevno prodali svoje vstopnice potujočim oboževalcem, čeprav drugi trdijo, da temu ni bilo tako, saj so najcenejše vstopnice 169 (182 $) tudi ne pomaga.

Ker so ultrasi za mrežo zavrnili drugi polčas, dokler 10 minut igre ni minilo kot protest, predsednik Joan Laporta prav tako prejema svoj pošten delež zlorab s strani jeznih navijačev za debakl z razdelki s komentarji klubskih objav, ki razkrivajo uradna udeležba, obremenjena z besnimi Culerji.

"Xavi ima prav, to je bila resna napaka," je Laporta moral priznati. "Kar se je zgodilo na tribuni, je sramota, ki je ni mogoče ponoviti."

»Pregledati moramo informacije, ki jih imamo, in sprejeti ukrepe. To je obžalovanja vredno. Moramo biti strožji in določenih stvari ne dovoliti. Kot navijač Barcelone me je sram. Se opravičujem. Podatke obdelujemo in dali bomo pojasnila,« je zaključil.

Če želi Barca znova tekmovati na celini, se prizori, ki so se zgodili na lastnem obližu, ne morejo nikoli več ponoviti, celoten sistem izdajanja vstopnic pa potrebuje pregled in prenovo.