Trener FC Barcelone Xavi ima v slačilnici 'krta', ki medijem razkriva 'zaupne informacije'

Trener FC Barcelone Xavi Hernandez ima v svoji slačilnici Camp Nou 'krta', ki je po poročilu novinarjem izdal zaupne informacije.

Enako težavo je imel tudi predhodnik legendarnega vezista Ronald Koeman, kot je razkril njegov brat Erwin.

"V prvih mesecih je nekdo iz slačilnice razkril postave, a Ronald je to rešil," je Erwin Rekel Voetbal International.

"Ima določeno napetost, večjo od tiste, ki jo je imel z nizozemsko [reprezentanco], ker Barca ni kot delo z reprezentanco enkrat na tri mesece."

El Pais je šel še dlje in rekel, da je Koeman javno izpostavil Riquija Puiga kot "krta" in zakričal kot "Ti si leuk!" med ekipnim pogovorom ob polčasu.

Koemana je novembra 2021 zamenjal Xavi, medtem ko je Puig od takrat odšel v Los Angeles Galaxy, medtem ko je Xavijev stari legendarni dres s številko 6 predal Gaviju, ko je bila mladeničeva nova pogodba podpisana.

Marca 2023 pa je Katalonski digitalni časopis El Nacional je predlagal da ima tudi Xavi 'krta' zaradi načina, kako je krilni igralec Raphinha govoril o zmedi pri izvajanju enajstmetrovk med Ferranom Torresom in Ansujem Fatijem.

Ko je Barca na svoji zadnji domači tekmi proti Valencii prejela strel s točke, je bil strel s točke dosojen v začetku drugega polčasa zaradi igranja z roko v bližini.

Oba španska reprezentanta sta se očitno prepirala, kdo bi moral nastopiti, pri čemer je zmagal Torres, a se je izognil njegovemu trudu.

To je Barco napetih 35 minut vodilo le z 1:0, medtem ko je po izključitvi Ronalda Arauja padlo na 10 igralcev, a na srečo je Blaugrana zmagala in svojo prednost na vrhu lestvice povečala na končnih devet točk. nekoč tekmec v boju za naslov Real Madrid je remiziral pri Real Betisu.

Xavi poskušal razbremeniti prepir, vendar je bil Raphinha obtožen razkrivanja zaupnih informacij v a Katalonski radio intervju pred vikendom.

Da Tot Costa, Brazilec se je skliceval na vrstni red, ki ga je Xavi omenil tudi na tiskovni konferenci po tekmi, ko je rekel: "Obstaja seznam in jaz sem bil drugi."

Iz tega je bilo razbrati, da je bil Frank Kessie – izvajalec enajstmetrovk pri AC Milanu, ki je ob polčasu zamenjal Frenkieja de Jonga – res prvi in ​​Raphinha naslednji, Torres pa je preskočil čakalno vrsto.

Isti izhod, El Nacional, trdil, da v Raphinhi se je vzbudilo »ljubosumje«. zaradi trenerjeve odločitve, da ga je zataknil pred 90 minutami in pustil Torresu, ki je bil slabši, da dokonča tekmo z Valencio.

V slačilnici naj bi bil vedno večji občutek, da je Torres deležen "preferenčne obravnave", vendar se zdi, da je kakršno koli razburjenje o tem, da je Raphinha "krt", nekoliko pretirano.

Tudi po Raphinhinem izbruhu jeze proti Manchester Unitedu kjer naj bi brcnil hladilnik s pijačo potem ko je bil zamenjan po golu in podaji, je Xavi branil svoj odgovor in je tudi zmanjšal svojo vpletenost v vlečenje vrvi Torres-Fati, kjer se je zdelo, da spodbuja Fatija k strelu z 12 jardov.

V nedeljo bosta Fati in Raphinha igrala na levem in desnem krilu pri Athletic Clubu v Bilbau, saj je Torres opuščen v korist povratnika Roberta Lewandowskega.