Fabio Carvalho je dosegel dramatičen pozni zmagovalec za Liverpool proti Newcastlu

Med pozivi FC Liverpool, naj naredi nove podpise na sredini igrišča, je bil eden od njihovih novih podpisov, ki je igral na sredini, tisti, ki je v sredo zvečer zgrabil največ zmagovalcev v zadnji minuti proti Newcastle Unitedu na Anfieldu.

Fabio Carvalho, ki je v torek dopolnil 20 let, je užival v trenutku, ki ga ne bo nikoli pozabil, saj je dosegel svoj drugi gol v prav toliko tekmah za klub, ki se mu je pridružil poleti.

To, da je bil zmagovalec tekme v 98. minuti, je še toliko bolj ostalo v spominu, saj je sprožilo divje slavje po Anfieldu. To je bila sprostitev čustev po frustrirajoči noči, v kateri so se pomerili z dobro organizirano ekipo Newcastla.

Okoli Liverpoola se to poletje govori, da bodo izkoristili prestopni rok, ki se zaključi v četrtek, da podpišejo ključnega igralca na sredini, ki jim bo pomagal izzvati Manchester City za naslov prvaka v Premier League.

Prišle so nove okrepitve, predvsem Urugvajec Darwin Núñez, ki je s prihodom na začetku prestopnega roka postal najdražji srednji napadalec kluba.

Ostali so bili mladinci. Mladinci za seniorsko ekipo, nič manj pa neizkušeni igralci.

Desni bočni branilec Calvin Ramsey, 19, je prišel iz Aberdeena, da bi zagotovil rezervo Trentu Alexander-Arnoldu, Carvalho pa se je pridružil iz Fulhama za 6 milijonov dolarjev kot vsestranski igralec, ki lahko igra na številnih položajih v napadu.

Toda v prestopnem roku ni prišel noben višji vezist ... še.

Večino te tekme proti Newcastlu je bilo videti, da bo Liverpool izgubil več točk na začetku te nove kampanje.

Pred to tekmo sredi tedna so zmagali le na eni izmed uvodnih štirih tekem sezone 2022/23, čeprav zelo izrazito po porazu proti Bournemouthu z 9-0 prejšnji vikend.

Remi z 1:1, za katerega je bilo videti, da bo na tej tekmi, ko se je tekma bližala 90 minutam, bi Liverpool vrnil v delno krizno stanje. Zmaga z 2-1, ne glede na to, kako je prišla – morda predvsem na način, do katerega je na koncu prišla – naredi stvari videti veliko bolj rožnate.

Liverpool je tekmo končal z dvema mladima igralcema na položajih v napadalni sredini, saj je Carvalho prevzel njegovo mesto ob 19-letnem Harveyju Elliottu, ki je bil do takrat najboljši igralec Liverpoola.

Vendar pa je bil zamenjava Carvalho tisti, ki je ukradel naslovnice na Anfieldu.

"Ta teden je zadel dvakrat - na zadnjih dveh tekmah - in včeraj je bil njegov rojstni dan, zato ni boljšega tedna," je o Carvalhu dejal Klopp na tiskovni konferenci po tekmi.

"Je izjemen igralec in talent. Res sem zelo vesela zanj.

“Harvey [Elliott] je bil najboljši igralec na igrišču in Fabio je odločil tekmo. To kaže na talent fantov.”

Liverpool gre zdaj v soboto na Merseyside derbi proti Evertonu s petimi točkami prednosti pred lokalnimi tekmeci in ne s tremi.

Klopp je še dejal, da je bila ta tekma dobra priprava na boj, ki ga bodo pričakovali na derbiju, njegov mladi vezist Carvalho pa si mora zdaj prizadevati za mesto v začetni enajsterici.