Rezultati končnice lige Europa, ocene igralcev, kaj smo se naučili

FC Barcelona se je v četrtek na povratni tekmi končnice Lige Evropa pomerila z Manchester Unitedom. Tukaj je rezultat, nekaj ocen igralcev in kaj smo se naučili iz izenačenja.

Manchester United 2–1 FC Barcelona

Fred, 47′ Lewandowski, 18′

Antony, 73′

Manchester United zmaga s skupnim izidom 4-3 in napreduje v osmino finala.

Marc-Andre ter Stegen

Zgodaj je pomembno ustavil Bruna Fernandesa, vendar je bilo malo, kar bi lahko naredil pri obeh golih Uniteda. 7

Alejandro Balde

Ujel ga je Fernandes, ko je Portugalec zgodaj skoraj dosegel rezultat 1-0, a se je postopoma izboljšal v smeri naprej. Enajstmetrovko je dobil Lewandowski in številni pohvale za brezhiben prvi polčas. Po premoru bi mu lahko očitali njegovo pozicioniranje pri zadetkih Freda in Antonyja, a tudi druge. 6

Andreas Christensen

Imel je stabilen prvi polčas in je bil ključnega pomena pri izločitvi Antonyja v drugem polčasu, ko je mladenič želel United povedati naprej. Preden je to na koncu storil, to je. 7

Ronald araujo

Fantastičen obračun z Marcusom Rashfordom, ko je evropski napadalec v formi zadel v sredino prvega polčasa. Ni mogel storiti ničesar, da bi zajezil val, ko je United prevzel vodstvo v svojem 100. klubskem nastopu. Pred 80. minuto je bil velik izziv, da bi preprečil večanje zaostanka. 7

Jules Koundé

Prestrašil se je z minuto zaostanka, potem ko mu je Luke Shaw stopil na nogo. Z Rashfordom je veliko bolje ravnal na desnem hrbtu kot na prvi tekmi, a je bil na začetku malce potraten s podajo po igrišču. Barca je s fantastičnim strelom z glavo skoraj povedel z 2:1. David De Gea je prek vrat prevrnil vratnico. 6

Franck Kessie

Casemiru je poskušal sporočiti, da je tam, a je v 10 minutah v nevarnem območju naredil prekršek nad Brazilcem. Vedno je bil fizičen, ko je bilo potrebno, vendar je pustil grobe stvari za seboj, da bi prišel v ospredje v napredni napadalni vlogi. Vedno povezovalno igro v svoji najboljši predstavi v dresu Barce doslej v prvem polčasu. De Gea je v drugem polčasu preizkusil z roba kazenskega prostora, a je odpadel, tako kot Barca na splošno. 7 – IGRAČ TEKME

Sergio Busquets

Vrnil se je po poškodbi in čeprav je bil pogosto prekašan, je v prvem polčasu izvedel odlične obračune sredi parka, ko je bilo to potrebno, s strokovnim zavedanjem položaja. Manj ko se govori o začetku njegovega drugega polčasa, tem bolje, ko sta ga začela preplavljati Fred in Casemiro. 6

Frenkie de Jong

Dobro se je branil v prvem polčasu in pokrival za takšne, kot je Balde, ko so jurišali visoko. Začel je nabirati smešne statistike podaj, dvobojev in driblingov, da bi pokazal, zakaj si ga je United poleti tako močno želel. V drugem polčasu so začeli ohlapno in morda morajo prevzeti malo krivde za Fredov izenačujoči gol. Toda kot edini vezist, ki se vrača, bi bilo to kruto. Vedno je bil zraven, ko je United napadal, ko so bili na vrsti za prevlado v drugem polčasu. 7

Sergi Roberto

Postavljen v vlogo lažnega levega zunanjega igralca, ki ga na ekipnem listu običajno igra Gavi. Prišel je bolj središčno in čeprav mu je manjkalo mladinskega tempa, se je poskušal ujemati s svojo intenzivnostjo tako, da je vedno poskušal pritiskati in slediti nazaj. Verjetno najboljši igralec prvega polčasa skupaj s Kessiejem in je prejel rumeni karton v uvodnih 10 minutah drugega za svojo vlogo v boju med obema ekipama. Izločen za Ferrana Torresa v 70. minuti. 7

Robert Lewandowski

Do enajstmetrovke, s katero je Barca povedla z 1:0, in malo zatem ni naredil ničesar. Izkoristil priložnost za izenačenje v sodnikovem dodatku. Na splošno še ena zaskrbljujoča predstava v njegovem repertoarju po padcu svetovnega prvenstva. 5

Raphinha

S prvim dotikom v igri je zarezal na rob polja, a udarca ni mogel zadržati. Prav tako ni mogel, ko se je dobro povezal z Robertom, ki se je bližal polčasu. Fernandes je z mišico odbil žogo pri ustvarjanju zadetka Antonyja, ki je povišal na 2:1 in kmalu zatem zadel Ansu Fati. 5

Kar smo se naučili

Ne glede na to, kdo je na voljo, poškodovan ali suspendiran, so štirje vezisti z enim čistim krilnim igralcem očitno prava pot za Xavija.

Ko sta izpadla Pedri in Gavi, sta bila njuna zamenjava Kessie in Roberto najboljša igralca prvega polčasa, ko je Barca popolnoma dominirala nad gostitelji.

V drugo '45 so vendarle prišli nekoliko počasno in dovolili Unitedu, da se je vrnil v igro, medtem ko sami nikoli več niso prevzeli nadzora nad njo, saj jih je ustrahoval PremierPINC