Erik Ten Hag pozdravlja vrnitev Jadona Sancha

Trener Manchester Uniteda Erik ten Hag je pozdravil ponovni vzpon Jadona Sancha, odkar se je vrnil na njegovo stran.

Angleški reprezentant več kot tri mesece ni igral za prvo ekipo Uniteda, saj je delal na individualnem fizičnem programu, ki ga je zanj oblikoval Ten Hag.

Toda od vrnitve v začetku februarja je Sancho v osupljivi formi in je dvakrat zadel v Premier ligi, vključno z nedeljsko zmago s 3:0 nad Leicester Cityjem na Old Traffordu.

"Je v pravi smeri, vendar mislim, da v tem trenutku ne dosega svojih meja," je po tekmi dejal Ten Hag. "Z njim je veliko prostora za izboljšave."

»Zdaj je že na visoki ravni in prepričan sem, da bo, ko bo ohranil veselje do nogometa, to resnično izboljšalo njegovo delovanje in danes vidite, ko prihaja na položaju sredine igrišča, naredi odlične teke, odlične podaje. Na položaju je dober. Kar pa me prav tako veseli, je njegova menjava v obrambi.”

Sancho je dosegel tretji gol za United, s čimer je potrdil zmago in utrdil položaj med najboljšimi štirimi v Premier ligi.

"Zadovoljni smo z rezultatom, to je odličen rezultat," je dejal Ten Hag. »Mislim, da ko igraš vsak tretji dan, ne moreš vedno doseči enake zmogljivosti do meja igre in danes je bil prvi polčas res težak. Prvič, Leicester je igral briljantno, drugič pa smo bili smet."

»V našem načinu igre smo bili res nepomembni in nedisciplinirani v svojih načelih in pravilih igre, potem pa smo imeli težave. Samo zaradi Davida De Gee smo ohranili prazen gol do polčasa. Imeli smo srečo in dosegli smo odličen gol, to je bila odlična podaja Bruna, odličen tek Rashyja in vodstvo z 1:0.”

»Ob polčasu smo lahko nekaj popravili in mislim, da je bil drugi polčas sijajen. Vrnili smo se ven in mislimo, da je to tisto, kar želim videti, kako igra naša ekipa.”

»Bilo je veliko veselja, vendar gre za to, da sem prišel v prave položaje. To je povezano z igranjem preprostega nogometa, igranjem med črtami, doseganjem zadaj in bilo je prijetno, kako smo ustvarili toliko priložnosti in dosegli odlične gole.«

Marcus Rashford je dosegel prva dva zadetka Uniteda proti Leicestru, s čimer je skupno število golov v sezoni dosegel 24 golov, kar že predstavlja največ v njegovi karieri, a Ten Hag je bil navdušen nad pohvalami na svoji strani.

»Prihaja na prave položaje, a ne pozabite na ekipo. Ker so timski cilji. Zato želim izpostaviti Bruna, spet z dvema odličnima asistencama, eno za Rashyja in eno za Jadona Sancha. Rashford mora prejeti žoge, sicer ne more zadeti. Tudi podaja Freda je bila čudovita.”

United je zdaj tretji na lestvici s petimi točkami zaostanka za vodilnim Arsenalom, ki ima tekmo manj, kar sproži vse pogostejše govorice, da so v resnični tekmi za naslov.

"O tem ne razmišljamo," je dejal Ten Hag. "Toda najprej mislimo, da bo naslednja tekma in četrtek [proti Barceloni] velik večer, mora biti za nas."

"Proti nasprotniku se moramo boriti z našimi navijači in narediti Old Trafford resnično trdnjavo, in o tem razmišljamo. Torej mora biti načrt igre pravilen in potem moramo slediti pravilom in načelom naše igre.”

Naslednje tri tekme Uniteda so vse v pokalnih tekmovanjih: povratna tekma play-offa lige Europa proti Barceloni v četrtek, finale pokala Carabao proti Newcastlu na Wembleyju v nedeljo in tekma petega kroga pokala FA proti West Hamu naslednjo sredo.