Edmonton Oilers in New York Rangers se soočajo z zgodnjimi težavami po globokih vožnjah po koncu sezone

Če bi šlo prejšnjo pomlad drugače, bi se New York Rangers in Edmonton Oilers srečali, da bi odločili o Stanleyjevem pokalu, kar je primerna serija glede na to, da je v obdobju med letoma 1990 in 1994 več nekdanjih Oilersov končalo v ekipi iz leta 1994, ki so vzeli naslov 54-letna prvenstvena suša za Rangers.

Razen tega, da je šlo drugače, saj so Rangersi izgubili zadnje štiri tekme proti Tampa Bay Lightningu, Oilers pa so v štirih tekmah dovolili 22 golov kasnejšemu prvaku Colorado Avalanche.AVAX
.

Skoraj šest mesecev kasneje sta se drugouvrščeni ekipi v svojih konferencah prvič srečali v opomnik, kako težko je slediti globokemu nizu v končnici z močnim začetkom naslednje redne sezone, še posebej, ko je izven sezone nekoliko krajši kot običajno.

Po impresivni vrnitvi, ki jim je prinesla zmago s 4-3 v soboto popoldne, je Oilers imajo 11-10-0, kar jih postavlja komaj nad .500, medtem ko imajo Rangers 10-8-4 ali NBA enako 10-12, kar je podobno rekordu Netsov (9-11) in Knicksov (9-10). Stvari za Rangerse pa je zapletel nepričakovan vzpon New Jersey Devilsov, ki so soboto končali s precejšnjo prednostjo 12 točk, potem ko so zmagali 15. v 16 tekmah.

"Ne morete izbrati scenarija za vsako tekmo," je dejal trener Edmontona Jay Woodcroft v tem, kar je zvenelo kot zavrnitev, potem ko je govoril, kako se je zdelo, da njegova ekipa nadzoruje akcijo, čeprav je v tretji zaostajala s tremi goli.

Rangers in Oilers ugotavljajo težji del, da včasih naslednji korak od konferenčnega finalista do prevladujočega tekmeca v pokalu pogosto ne požene zgodaj v naslednji redni sezoni, včasih pa sploh ne, čeprav obstajajo izjeme, kot je Lightning, čigar trije zaporedni nastopi v Stanleyjevem pokalu so lahko enakovredni Astrosom, ki so v šestih zaporednih sezonah dosegli ALCS.

Pomembna stvar pri Lightningih je dejstvo, da so v približno 21 mesecih dosegli finale Stanleyjevega pokala, osvojili prvi naslov nad Dallasom v Edmontonu 28. septembra 2020, drugi naslov nad Montrealom 7. julija 2021 in izguba ponudbe za tretji zaporedni naslov 26. junija, čas, ko se nabor običajno zadrži.

V soboto nobena ekipa ni bila videti kot tekmovalka v pokalu, čeprav se je Edmonton po končnem rezultatu 15:20 zdel videti kot dominantna ekipa, ki je dosegla tri od štirih golov v razmaku 5:42, preden so zvezde prevzele pozno moč igrati.

Zmagovalni niz se je zdel skoraj predvidljiv in 24 sekund po tem, ko je Alexis Lafreniere izvedel grobo kazen v levem kotu nad branilcem Edmontona Tysonom Barriejem. Oilersi so zmagali v dvoboju in premaknili plošček v ofenzivno cono.

Potem je Connor McDavid zaokrožil po mreži in videl Ryana Nugent-Hopkinsa v reži. Nugent-Hopkins je videl, kako je Leon Draisaitl prerezal levo stran, toda Igor Shesterkin ni videl iste stvari in ko je leva stran mreže ostala prazna, je bilo treba podati podajo in Draisaitl je preprosto moral pritisniti plošček.

"Očitno velika značajska zmaga, vendar se moramo učiti iz svojih napak in tudi hitro," je dejal Draisaitl. »Ne moremo vsako tekmo zaostajati s 3:0. Za fante je to naporno.

»Toda to je za nas res velika zmaga in na tem moramo graditi. To je korak v pravo smer, vendar mu moramo slediti. Ne moremo še naprej zmagati, izgubiti, dobiti, izgubiti. 500 te ne bo pripeljalo v končnico. Nekatere tekme moramo začeti dosledno zmagovati in to narediti na pravi način. Mislil sem, da je bila tretja tretjina odličen korak.”

In ko je to storil, so Oilersi šli od drugega zaporednega poraza s tremi goli do impresivne vrnitve, medtem ko so Rangersi spet začeli govoriti, da niso odigrali celotne tekme, o čemer pogosto govorijo v prvih 22 tekmah.

Mislim, da smo dve tretjini odigrali odlično,« je dejal trener Rangersov Gerard Gallant. "Nato smo izpadli v tretji tretjini in bili neprevidni," je dejal trener Rangersov Gerard Gallant. »V tretji tretjini so prejeli štiri gole brez razloga, razen da smo jim dali priložnosti – in dve neumni enajstmetrovki. To je razpad ekipe. To se ne more zgoditi.”

Vsekakor je možno, da se stvari spremenijo, ko se čez pet in več mesecev konča posezonska sezona, vendar zgodnji izkupiček obeh poraženih ekip iz konferenčnega finala lanske pomladi morda nakazuje dolgotrajno borbo za vrnitev na njihov visok status.

»Tega nismo mogli ustaviti,« Mika Zibanejad. »Nismo mogli ustaviti zagona in poskusiti doseči zagona, da gre v drugo smer. To je očitno težak, težek način za poraz.”

In težak način igranja, ko poskušate podvojiti lastnosti iz prejšnje sezone, ko so Rangersi uprizorili 27 povratnih zmag, od tega 23 v tekmovanjih z enim golom.