Duo je dosegel 3 gole v Ronaldovem kaotičnem debiju v Savdski Arabiji

Topline

Nogometne ikone Cristiano Ronaldo in Lionel Messi je v četrtek osupnil množico v Savdski Arabiji na morda zadnji tekmi med obema legendama, pri čemer je Ronaldo dvakrat zadel v svojem težko pričakovanem debiju za savdsko nogometno ekipo, potem ko je Messi dosegel prvi gol v kaotični igri.

Ključna dejstva

37-letni Ronaldo je bil kapetan zvezdniške ekipe, v kateri so bili igralci iz njegovega kluba Al Nassr in druge ekipe iz Rijada Al Hilal, medtem ko je 35-letni Messi nastopil v vrsti za francoski klub Paris Saint-Germain na prijateljski tekmi v nabito polni dvorani King Fahd International Stadion.

V tretji minuti je zadetek načel Messi, Ronaldo pa je zadel z bele točke v 34. minuti in še enkrat tik pred polčasom.

Ronaldo je bil zamenjan v 61. minuti, Messi pa je bil odstranjen minuto kasneje.

PSG je vzajemno tekmo dobil s 5:4, čeprav je branilec Juan Bernat v 39. minuti prejel rdeči karton.

Kaj paziti

Ronaldo bo svojo prvo tekmo v savdski ligi odigral v nedeljo, ko se bo Al Nassr pomeril z Al Ettifaqom.

Kaj ne vemo

Ni jasno, ali bosta Messi in Ronaldo še kdaj igrala drug proti drugemu. Al Nassr se bo vse leto verjetno pomeril z evropskimi nasprotniki le na peščici prijateljskih tekmah, medtem ko je bil Messi povezane prihodnji selitvi k moštvu Major League Soccer Inter Miami, zaradi česar bi bila tekma med njima še bolj malo verjetna.

Velika številka

210 milijonov dolarjev. Toliko bo znašala Ronaldova 2 1/2-letna pogodba z Al Nassrom domnevno plačaj mu.

Tangent

Messi je bil na vrhu Forbes 2022 seznam najbolje plačanih športnikov s 130 milijoni dolarjev letnega zaslužka, medtem ko se je Ronaldo uvrstil na tretje mesto s 115 milijoni dolarjev zaslužka.

Ključno ozadje

Večina nogometnih opazovalcev meni, da sta Messi in Ronaldo med najboljšimi, ki so kdaj igrali to igro, njuna desetina obračunov v preteklih letih pa je postala športna legenda. Rivalstvo med njima je doseglo vrhunec v zgodnjih 2010-ih, ko sta bila na vrhuncu kariere in sta igrala za največja tekmeca v Španiji – Ronaldo je igral za Real Madrid, Messi pa za FC Barcelono. Oba sta svoje dosežke na igrišču prenesla v finančni uspeh, vendar se njuno rivalstvo razširi celo na poslovne podvige: Ronaldo ima doživljenjsko pogodbo z Nikeom, Messi pa ima doživljenjsko pogodbo z Adidasom.

Nadaljnje branje

Al Nassr pravi, da Ronaldo v pogodbi nima klavzule, ki bi podprla savdsko kandidaturo za svetovno prvenstvo (Foto: Reuters)