Davies, Musiala in Choupo-Moting pišejo naslovnice, ko je Bayern premagal Augsburg s 5-2

DFB Pokal ali nemški pokal je nekaj posebnega in v sredo zvečer ni bilo nič drugače, saj je Augsburg gostil Bayern München, kar se je izkazalo za spektakel za navijače. Bayern bi tekmo dobil s 5-2 po zaslugi golov Erica-Maxima Choupo-Motinga (27' in 52'), Joshue Kimmicha (53'), Jamala Musiale (74'), Alphonsa Daviesa (91') z Madsom Pedersenom ( 9') in Dayot Upamecano (OG 65') sta zadela za Augsburg.

Nekaj ​​stvari je izstopalo v WWK Areni v Augsburgu. Bayern München ima še vedno težave z obrambo, vendar je za razliko od prejšnje sezone zdaj sposoben znova premagati nasprotnike.

Velik del tega je posledica dejstva, da je Musiala spet v 100-odstotni pripravljenosti in zdaj razvija nenavaden odnos s Kanadčanom Daviesom tako na igrišču kot izven njega. Davies je v začetku tega tedna spregovoril o dejstvu, da bi Musiala in ne Barcelonin Gavi moral dobiti nagrado France Football Kopa za najboljšega mladega igralca na planetu.

"Morda so vam zavrnili vaš Kopa Trophy, vendar vam ne bodo odrekli vaše prihodnje Zlate žoge," je Davies tvitnil na Twitterju. "Phonzy mi je kot veliki brat," je nato rekel Musiala Slika poročevalec Tobi Altschäffl po tekmi. »Njegove besede so me presenetile, a tudi razveselile. Cilj vsakega igralca je, da nekega dne osvoji zlato žogo.”

Skupaj sta dosegla 2-4 v trenutku, ko je Augsburg grozil, da se bo vrnil v tekmo. Davies je osvojil žogo pri kotni zastavici, nato driblal v sredino, kjer je opazil Musialo, najstnik pa je nato zadel s fantastičnim zaključkom iz kazenskega prostora. To je bil zadetek ob pravem času in dokončal preporod Augsburga.

Kljub temu glavni trener Julian Nagelsmann ni bil povsem zadovoljen z igro. "Rekel bi, da je bila to klasična pokalna tekma z veliko igranja naprej in nazaj," je dejal Nagelsmann. »Nismo dobro začeli tekme; prvih deset minut ni bilo dobrih. Bili smo zelo površni, dobili smo premalo dvobojev. Nato smo imeli dovolj priložnosti, da končamo igro že na začetku pred odmorom.”

Pozitivno za Nagelsmanna pa bo to, da se je Bayernu uspelo vrniti iz zaostanka, s čimer se je njegova ekipa občasno spopadala v začetku te sezone. Glavni trener Bayerna je v začetku sezone pravzaprav poudaril, da je prvih 20 minut tekme ključnih za njegovo moštvo, da zagotovi, da se nasprotnik ne more zasidrati na svojem koncu.

Augsburg je to priložnost zagotovo imel, do rešitve pa je trajalo vse do 27. minute Bayerna. A v nasprotju s prejšnjimi tekmami, kjer so se potem trudili iskati nadaljnje zadetke, je Rekordmeister tokrat ostal neizprosen in Augsburgu zabil pet golov.

"Na žalost smo zgrešili veliko priložnosti," je dejal Nagelsmann. "Potem smo imeli dobro analizo ob polčasu in obravnavali stvari. 20 minut po odmoru je bilo zelo, zelo dobrih. To je bila zelo dobra reakcija z zelo dobrim pritiskom.”

Davies in Musiala sta bila zagotovo ključna v tem obdobju v drugem polčasu. Niso pa bili edini razlog, da je Bayern to spremenil. V Choupo-Motingu se zdi, da je Nagelsmann končno našel pravega človeka, ki bo zapolnil praznino, ki jo je pustil Robert Lewandowski.

Kamerunec je zdaj dosegel štiri zadetke in dve asistenci na zadnjih štirih tekmah za Bayern. Na dveh od teh tekem, proti Freiburgu (5-0) v Bundesligi in zdaj proti Augsburgu, je Choupo-Moting začel, njegove predstave pa so mu dale argument za nadaljnjo minutažo.

Zdi se, da se Nagelsmann ne strinja. »Na splošno nihče ni zajamčen začetnik; želimo obdržati konkurenco,« je dejal Nagelsmann. »Ampak danes si je dal primer zase. Drugi gol je bil klasičen št. 9 gol; bil je na pravem mestu.”

Če ne upoštevamo partnerstva Musiale in Daviesa, je oživitev Choupo-Motinga še en odlomek iz zadnjih nekaj iger. Ali bo zdržal, bomo še videli, izvedeli pa bomo že ta konec tedna, ko se bo Bayern v Bundesligi pomeril s Hoffenheimom.

Manuel Veth je gostitelj Bundesliga Gegenpressing Podcast in Area Managerjem ZDA na trg prenos. Objavljen je bil tudi v Guardianu, Newsweeku, Howlerju, Pro Soccer USA in več drugih izdajah. Sledite mu na Twitterju: @ManuelVeth