Coco Gauff in Sloane Stephens sta pripravljeni za četrtfinale OP Francije

Coco Gauff in Sloane Stephens se odpravljata v vseameriško četrtfinale na OP Francije.

Oba Američana sta v nedeljo zmagala v svojih dvobojih četrtega kroga v nizih, v torek pa sta se pomerila.

Lani poleti so igrali v drugem krogu OP ZDA, Stephens je zlahka zmagal s 6-4, 6-2.

"Mislim, da sem bil zadnjič, ko sem igral z njo, zelo živčen na tekmo. Ne zato, ker je bila Sloane. Samo zato, ker smo bili na Asheju in je bila vseameriška tekma. Mislim, da je veliko ljudi od mene pričakovalo veliko na tej tekmi," je Gauff rekel.

“Vstopim … [se] bom samo približal kot vsaki drugi tekmi. Moram se vrniti in pogledati to tekmo in videti, kaj se lahko naučim iz nje."

18-letna Gauffova je zaradi zmage nad 6. Elise Mertens s 4-6, 0-31 v svojem drugem zaporednem četrtfinalu Roland Garrosa.

18. nosilec Gauff je v prvem nizu proti Mertensu dvakrat izgubil brejk, zmagal pa je v zadnjih osmih igrah tekme. V 82 minutah je zmotila Mertensa z obrambo svetovnega razreda; Gauff je osvojil 51 od skupno 75 točk z več kot petimi meti na tekmi.

Mertens, ki je zaradi poškodbe izpustil velik del sezone na igrišču pred OP Francije, je zadel 25 neizsiljenih napak in le 15 zmagovalcev. Gauff je nasprotno zadel 19 zmagovalcev do 17 neizsiljenih napak. Prav tako je šestkrat zlomila Mertensa in osvojila 17 od 20 točk, ki so šle v mrežo.

"Počutim se, kot da sem z vsako tekmo boljši," je dejal Gauff. “Mislim, da sem danes, čeprav sem imel nekaj težkih trenutkov, uspel prebroditi. Resnično imam občutek, da z vsako tekmo napredujem."

»Vsekakor se na igrišču počutim samozavestno. Počutim se, da [glina] res ustreza moji igri. … Na prejšnjih turnirjih v tej sezoni na glini sem imel nekaj dobrih zmag, vendar ni bilo prav nobenih izjemnih rezultatov. Počutim se, kot da mi je to dalo veliko za učenje, in mislim, da sprejemam te težke tekme, ki sem jih izgubil v tej sezoni, in se resnično učim od njih in mislim, da pokažem, da mi gre bolje.”

Stephens, prvak US Open 2017, je s 23-6, 2-6 premagal 0. številko Jill Teichmann in zmagal 12 iger zapored in tako zaključil tekmo. Igra kot nenaseljena igralka, ker je na 64. mestu na svetu.

Gauff in Stephens so bile med petimi Američankami v četrtem krogu.

Amanda Anisimova, ki je v prvem krogu premagala štirikratno glavno prvakinjo Naomi Osako, se je v treh nizih umaknila podprvakinji US Open Leylah Fernandez s 6-3, 4-6, 6-3.

19-letni Fernandez se bo naslednjič srečal z drugo levičarko v Martini Trevisan, ki je s 7-6(10), 7-5 v 1 uri in 59 minutah s XNUMX-XNUMX(XNUMX), XNUMX-XNUMX s XNUMX-XNUMX in tako podaljšala svoj zmagoviti niz na devet tekem.

V ponedeljek bosta igrali še dve Američanki.

Št. 22 Madison Keys se bo pomerila z 29. številko Veroniko Kudermetovo iz Rusije, 11. številka Jessica Pegula pa z Romunko Irino-Camelijo Begu. Če bo napredovala, bi se lahko v četrtfinalu pomerila s 1. svetovno številko Igo Świątek – zmagovalko 31 zaporednih dvobojev.