Coco Gauff napreduje v potencialni četrtfinale OP Francije s 1. igralko sveta

Coco Gauff je največja zvezda ameriškega tenisa, zato je morda primerno, da je zadnja Američanka ali ženska, ki je stala na OP Francije.

19-letna Gauffova se je uvrstila v svoj drugi zaporedni četrtfinale, ko je v ponedeljek premagala Slovakinjo Anno Karolino Schmiedlovo s 7-5, 6-2.

6. nosilec je v prvem nizu pri 5-2 izgubil niz in izgubil tri zaporedne igre, vendar se je zbral in dobil niz ter nato vzel drugega na preprost način, tako da je dvoboj vzel na servis zmagovalca.

Naslednja za Gauffa bi lahko bil povratni dvoboj s 1. igralko sveta Igo Swiatek, ki je premagala Gauffovo v lanskem finalu s 6-1, 6-3 za svoj drugi Roland Garros in drugi veliki naslov. Swiatek je lansko jesen zmagala na OP ZDA za svoj tretji major.

Swiatekova naj bi se pozneje v ponedeljek v četrtem krogu pomerila z Ukrajinko Lesio Tsurenko.

Gauffova je zdaj zmagala v svojih zadnjih 37 tekmah proti igralkam izven top 50 – zadnji poraz je doživela na OP Avstralije 2022 proti Wang Qiang.

V prvem nizu se je Gauff v zadnjih trenutkih odbil s 5-5, 30-30 na servis Schmiedlove in osvojil zadnjih šest točk.

Dobila je tudi zadnjih pet iger dvoboja in izboljšala svoj izid med seboj proti Schmiedlovi na 2-0.

Gauffova ostaja živa v igri dvojic s svojo partnerko Jessico Pegula, prvouvrščeno Američanko v posamični konkurenci, ki je izpadla iz žreba posameznic.

"Mislim, da bom jutri morda imel dvojnike," je dejal Gauff. »Ne potrebujem prostih dni, zato bom jutri igral dvojice. Veliko sem igral karte in jedel rogljičke.

"Prejšnji dan sem zajtrkoval in jedel čokoladno torto, moj agent pa je rekel: 'Zakaj ješ čokoladno torto za zajtrk?" In je bil kot, 'Smo v Parizu, koga briga?'«