Chicago Bulls v težkih razmerah na sredini sezone 2021-22

Chicago Bulls so prejšnji torek premagali Detroit Pistons s 46 točkami, v sezoni 27-11 so se pomaknili na 2021-22 in si pripravili priložnost, da dajo pravo izjavo na tekmah, ki jih predvajajo nacionalni televizijski programi, doma proti Brooklynu. Nets in Golden State Warriors.

Namesto tega so Bulls utrpeli ponižujoče izgube proti Nets in Warriors, pri čemer je Zach LaVine utrpel poškodbo kolena na začetku petkovega poraza z Golden Stateom z 42 točkami. Chicago je teden zaključil s šestimi točkami prednosti proti Celticsom v soboto v Bostonu in odstopil zadnjih osem točk na tekmi s porazom s 114:112. Nikola Vucevic je v zadnjih sekundah srčne poraza zamudil široko odprt pogled na potencialno zmagovalno 3.

Biki imajo zdaj prvi niz treh porazov v sezoni in so izgubili štiri od zadnjih petih, ko so dosegli sredino kampanje. Prihodnji teden čakajo težke tekme proti Memphis Grizzlies (na cesti), Cleveland Cavaliers (doma) in Milwaukee Bucks (na cesti), kar pomeni, da je niz šestih porazov zelo v igri, zlasti z vsemi zdravstvenimi težavami, ki pestijo nabor.

LaVine se je izognil naboju zaradi poškodbe kolena in ne bo zamudil podaljšanega časa, ni pa jasno, kdaj se bo vrnil v vrsto. Lonzo Ball naj bi izpustil vsaj še eno tekmo zaradi poškodbe kolena, ki mu je preprečila poraz Celticsov. Alex Caruso se bo kmalu vrnil, vendar ga čakajo Grizzlies "vrnitev k obnovitvi konkurence." Derrick Jones Jr. bo izpustil vsaj nekaj tednov zaradi poškodbe kolena, ki jo je utrpel v uvodni minuti poraza s 26 točkami proti Brooklynu. Patrick Williams, Javonte Green in Tyler Cook ostajajo ob strani.

Poleg vsega tega je DeMar DeRozan nazadoval iz forme MVP, ki jo je prikazoval večji del prve polovice sezone. Zvezdnik Bulls je januarja pri 21.4-odstotnem strelu v povprečju dosegel le 45.3 točke in ni dosegel trojke od svojega drugega zaporednega brenčanja na novoletni dan. Njegova slaba obramba je igrala tudi vlogo pri tem, da je Chicago padel vse do 3. mesta v obrambni oceni, čeprav so bili Carusova daljša odsotnost in druge težave s poškodbami prav tako ključni pri tem toboganu.

Tako so zdaj težki časi za ekipo Bulls, ki je bila večino prvega polčasa ena najboljših zgodb sezone. Chicago ima še vedno majhno prednost na vrhu vzhodne konference in je v koraku s 54 zmagami, zdaj pa jih loči le še 2.5 tekme in šesti nosilec Cleveland Cavaliers. Glede na nekaj naslednjih tekem bi Biki zlahka zdrsnili precej navzdol na lestvici.

Nenehni boji bi samo naredili pogovor o prihajajočem trgovinskem roku toliko bolj zanimiv. Če Bulls bledi, je težko videti, da se odrečejo Patricku Williamsu z veliko potezo all-in. Enako bi lahko rekli za Cobyja Whitea.

Dobra novica je, da ima Chicago še vedno dovolj časa, da se zdravi in ​​obrne stvari. Razpored se po petkovi tekmi Bucksov v Milwaukeeju nekoliko umiri in upamo, da bodo Bulls do takrat bolj zdravi. Tudi če bi doživeli niz šestih porazov in padli na 27-17, bi zlahka zaključili mesec z močnim glasom in nadaljevali še en dolg niz zmag.

Videli smo, kako dobra je lahko ta ekipa Bulls na obeh straneh igrišča, ko ima svoje ključne fante. Tudi če niso favoriti na vzhodu, je njihova zgornja meja še vedno visoka in jim daje priložnost za boj proti komur koli. Zvin MCL Kevina Duranta doda še eno gubo tej celotni enačbi, čeprav se pričakuje, da se bo vrnil pozneje v tej sezoni.

Chicago si ne more dovoliti, da bi jih ta grobi del definiral. Boj, ki so ga skrajšani Bulls prikazali proti Celticsom (novinec Ayo Dosunmu je bil zgodovinski) je bil vsaj korak v pravo smer po sramotnih prizadevanjih proti Nets in Warriors. Tudi če naslednjih nekaj tekem ne bo šlo, se lahko Chicago še vedno močno vrne.

Druga polovica te sezone 2021-22 bo fascinantna za Chicago Bulls Billyja Donovana.