Bucksov trio na sprednjem igrišču ohranja stabilnost med Middletonovo poškodbo

Milwaukee Bucks v tej sezoni še niso izgubili tekme, začeli so s 5-0 do ponedeljka, kljub temu, da nimajo na voljo All-Star Khrisa Middletona, saj neguje poškodbo zapestja.

Ni treba posebej poudarjati, da je Giannis Antetokounmpo rešil Milwaukee. Nekdanji MVP dosega groteskne številke, in sicer 34.4 točke, 14.0 skokov, 5.8 podaj in 1.6 blokade na tekmo, medtem ko je v mladi sezoni zadel več kot 60 % svojih metov.

Antetokounmpo ni edini velikan Milwaukeeja, ki se je okrepil v Middletonovi odsotnosti.

Bobby Portis, ki je lani užival v uspešni sezoni, ima sam dvojnega dvojčka v povprečju 13.0 točke in 10.2 skoka. Dolgoletni veteran, Brook Lopez, je začel odlično, saj je dosegal 13.6 točke, 6.4 skoka in neverjetnih 3.6 blokade na tekmo, medtem ko je zadel več kot 35 % od svojih 7.4 nočnih poskusov za tri točke.

Zanimiva je bila menjava vlog med Lopezom in Portisom, saj je bil zgodovinsko gledano Lopez večinoma notranja sila, Portis pa bolj sosednji. 63.8 % Lopezovih metov zdaj prihaja iz središča mesta, Portis pa se je bolj uveljavil na robu kot kdaj koli prej, saj je 33.9 % njegovih metov zadel z območja, ki je manj kot tri metre od koša.

Res je, da je imel Portis letos nekaj težav kot strelec v skoku (zadel je skupno 0 skokov z razdalje med 16 čevljev in črto za tri točke), tako da bi lahko bilo več notranjih metov način za začetek njegovega napada, a ne glede na to je delajo.

Antetokounmpo, ki se je v zadnjem pol desetletja na splošno boril s streljanjem treh strelcev, dosega rekord kariere 35.3 % iz razdalje, vendar so te številke nekoliko hrupne glede na majhno velikost vzorca. Vendar je to odstotek vreden spremljanja, saj bi izboljšan met za tri točke drastično odprl njegovo igro. Zastrašujoča misel sama po sebi.

Bolj pomembno za Antetokounmpa pa je, da se tekom redne sezone vrne k podobni učinkovitosti s črte prekrška kot lani. Lani je dosegel 72.2 %, kar je precejšnje izboljšanje v primerjavi s preteklimi leti, letos pa je padel na 61.3 %, medtem ko je v povprečju dosegel rekord kariere 12.4 poskusa prostih metov.

Bucksom pomaga Jrue Holiday, ki v povprečju dosega 18 točk sam, a kot je rutina, ko mora skakati v vrstnem redu, zaradi tega trpi njegova učinkovitost. Holiday zadane le 38.2 % svojih metov, a to naj bi se po vrnitvi Middletona spet približalo običajnemu.

Ta skupina osrednjih igralcev, ki vsi delajo na visoki ravni, se zdi letos dodatno motivirana po porazu v sedmi tekmi proti Bostonu v lanskem polfinalu vzhodne konference. Middleton je zamudil to celotno serijo in pošteno je vprašati se, kako daleč bi prišli Bucksi, če bi bil zdrav. Ponovitev prvenstva ne bi bila nerealno pričakovanje.

Zato bi morda morali Bucksi zmanjšati trenutno breme minut, zlasti Antetokounmpa. Trenutno igra 34.6 minute na tekmo, kar je največ od leta 2017-2018, in glede na njegov neizprosen slog igranja se je pošteno vprašati, ali bo imel dovolj v rezervoarju v končnici, če bo igral podobno minuto v dolgi sezoni. teči.

Trenutno pa je razumljivo, da igra nekaj dodatnih minut zaradi potrebe po ustvarjanju dodatne proizvodnje. Bucks očitno želijo vodstvo na lestvici za vrnitev Middletona, tako da ga lahko počasi popuščajo, medtem ko povečujejo zagon.

Toda kot pri vsakem velikem je težko nenadoma zmanjšati njihovo vlogo, ko igrajo tako dobro, kot je trenutno Antetokounmpo. Grški superzvezdnik bi takoj postal MVP zmagovalec, če bi se sezona končala danes, in celo najbolj previden trener – kategorija, ki je v preteklosti ustrezala Mikeu Budenholzerju – bi lahko bil nagnjen k temu, da bi iz njega iztisnil le nekaj dodatnih imetij, saj je igra veliko lažja.

Pomagalo bi olajšati ta prehod, če bi bil Grayson Allen boljši v napadu, saj je imel težave pri metanju žoge na začetku. Stražar, ki je lani našel dobro vlogo v ekipi, zadene le 31.8% iz igre, zaradi česar je napad prisilil, da teče bolj skozi zgoraj omenjeno trojko pred igriščem.

Čeprav se zdi, da so Bucksi sposobni obvladovati do vrnitve Middletona, se zdi, kot da se malo igrajo z ognjem. Niso več tako mladi, kot so bili včasih, in v primeru poškodbe bi bilo preveč optimistično pričakovati, da bosta George Hill ali Wesley Matthews, oba stara 36 let, nosila večje breme.

Dati novemu krilu MarJonu Beauchampu nekaj več priložnosti, hkrati pa povečati minutažo Jordana Nwore, bi lahko prineslo nekaj manj zmag, vendar bi tako Bucksom zagotovili nekaj potrebnih razvojnih minut za njihove mlajše igralce, ključnim veteranom pa bi dali več časa izklopljeno.

Če ni navedeno drugače, vsa statistika prek NBA.com, PBPSstats, Čiščenje stekla or Košarka-referenca. Vse informacije o plači prek Spotrac. Vse kvote preko Športna knjiga FanDuel.