Sijajna Brazilija osupljiva pred svetovnim prvenstvom

Tunizija je v mnogih pogledih predstavljala zadnji preizkus za Brazilijo. Na vročem Parku princev, posejanem z rdečimi majicami in barvami Esperancea, so tunizijski navijači, ki so v nekaj dneh razgrabili vse vstopnice, provocirali petkratnega svetovnega prvaka Brazilijo z žvižganjem državne himne in uporabo laserja. pisala in prekleto vrgel banano proti Richarlisonu.

Tunizijski igralci se niso ustrašili težkih obračunov in grobih izzivov. Videti je bilo, da želijo dokazati točko pred svojimi ogorčenimi navijači. V 42. minuti pa so Carthage Eagles zmanjšali na deset igralcev, potem ko je Dylan Bronn enkrat preveč meril na Neymarja.

Za trenutek je celo brazilski selektor Tite, podžgan zaradi sovražnosti okoli sebe, napadel Bronna, toda njegova ekipa je bila zbrana in kar je ključno že s 4:1. Tunizija je poskušala ustrahovati svojega nasprotnika in ni uspela. Do polčasa je afriška ekipa izpadla iz igre, kar je odraz obupa Gane nekaj dni prej v Le Havru.

Brazilija je pri napadu znova uporabila formacijo 3-2-5. Fred se je dvignil in bočni branilec Danio se je uvrstil na sredino sredine poleg Casemira. Dvojni pivot je omogočil Fredu, Paqueti, Neymarju, Raphinhi in Richarlisonu, da so preplavili tunizijsko polje. S Pedrom iz Flamenga, ki je zadnji gol zabil v 73. minuti, in Viniciusom Juniorjem iz Real Madrida s klopi ob polčasu, je Brazilija končala s 5:1.

Zadnji čudežni deček, 22-letni Vinicius Junior, je ključnega pomena za Brazilijo. Ne glede na njegove veščine, Viniciusovo razumevanje z Neymarjem cveti. Predvsem pa je njegov nastop razbremenil številko 10. Brazilija je bila najdlje odvisna od Neymarja. Zadnje svetovno prvenstvo je bil primer tega. Neymar je z utrujenimi nogami vlekel sebe in Brazilijo skozi turnir. Brazilija je v iskanju rešitve prepogosto podajala žogo svoji vodilni zvezdi in ko je Thibaut Courtois v zadnjih osmih minutah prevrnil njegov zadetek v curlingu, je Brazilija izpadla. Kazan je resnično postal pokopališče velikih.

Ta poraz je razburil Titeja. Priznal je, da je izgubil spanec zaradi srčne eliminacije. Brazilija se ponavadi predvidljivo odzove na izpade s svetovnega prvenstva: inkvizicija in iskanje duše; pride nov trener in postavi več defenzivnih vezistov. Strategija deluje v regionalnih kvalifikacijah, vendar se razplete na svetovnem prvenstvu. Sledi nova inkvizicija in krog se ponovi.

Leta 2018 je CBF prekinil tradicijo in obdržal Titeja na čelu, prvega trenerja, ki je ostal po Mariu Zagallu leta 1970. Toda Tite je bil pod pritiskom navijačev, da bi osvojil Copo Americo 2019, in samega sebe, da bi ponovno sestavil ekipo. Postopoma se je, pri čemer je pogosto ponavljal svojo mantro, da je nastop pomembnejši od rezultata. V zadnji tretjini je razvil ekipo z veliko taktično prilagodljivostjo, premikal je vse Neymarja, Viniciusa Juniorja, Richarlisona in Raphinho, vendar nikoli ni zares zaupal obrambnim lastnostim Lucasa Paquete, da bi ga lahko igral na sredini, kar je način, da se prilagodi vsem štirim napadalcem. naenkrat.

Brazilija se je prebila skozi kvalifikacije in navdušila tako proti Gani kot proti Tuniziji. Južnoameričani so v letu 27 dosegli 2022 golov, toda forma in neobdelani podatki ovržejo Titejevo največjo skrb: kako se bo njegova ekipa odzvala, ko se bo v Katarju pomerila z evropskimi elitnimi ekipami? Minila so tri leta, odkar se je Brazilija nazadnje pomerila z nasprotnikom s stare celine in s 3:1 zmagala proti Češki. Brazilija se je pred svetovnim prvenstvom v Rusiji pomerila z gostiteljico turnirja Nemčijo in Avstrijo. Tite je bil navdušen nad preizkušnjami proti evropskim ekipam in obseden s tem, kako prevzeti obrambo petih igralcev.

Z uvedbo Lige narodov Brazilija nima več razkošja, da bi se preizkusila proti Nemčiji in drugim evropskim težkokategornikom. Pred svetovnim prvenstvom leta 2026 je CBF želel posodobiti južnoameriški maratonski format kvalifikacij za svetovni pokal z desetimi ekipami, da bi odprl vrata udeležbi v ligi narodov. Na žalost je Čile že prodal svoje pravice do predvajanja za cikel 2026, tako da Brazilcem ni preostalo druge možnosti, kot da sprejmejo sedanji format.

Torej bo živcev, ko bo Tite 24. novembra odšel na stadion Lusail in se pomeril s Srbijo. Brazilija ne bi smela imeti težav z napredovanjem iz skupinskega dela, potem pa v izločilnem delu čaka najboljšega v Evropi. Leta 2002 je Brazilija kot zadnja južnoameriška ekipa osvojila svetovno prvenstvo. Odkar je Evropa utrdila svojo prevlado v svetovnem finalu, je Tite trenutni niz Brazilije s 15 tekmami brez poraza označil za najboljši urok svoje ekipe doslej. Z manjšo odvisnostjo od Neymarja, taktično prilagodljivostjo in vrhunskimi evropskimi ekipami, ki iščejo svojo formo, bi se zvezde lahko dobro postavile za šesto Brazilijo.