Brazilija je s 4:1 izločila Južno Korejo in se uvrstila v četrtfinale

Brazilija je v ponedeljek izločila Južno Korejo s turnirja svetovnega prvenstva in se uvrstila v četrtfinale, s čimer se je najuspešnejša ekipa v zgodovini svetovnega prvenstva že osmič zapored uvrstila v krog.

Ključna dejstva

Brazilec Vinicius Junior je proti Južni Koreji zadel le sedem minut v prvem polčasu, sledil je Neymar z enajstmetrovko ter zadetkoma Richarlisona in Lucasa Paquete.

Neymar s 77 goli za brazilsko reprezentanco potrebuje le še enega, da bi izenačil brazilsko nogometno legendo Peleja na naslovu najboljšega strelca v državi vseh časov (7 od teh golov je bilo na svetovnem prvenstvu).

Čeprav se je zadnja linija Južne Koreje s težavo branila pred brazilskimi napadi, je Seung-Ho Paik v drugem polčasu zadel in povišal rezultat na 4-1 ob koncu tekme.

Presenetljivo dejstvo

Brazilija je osvojila pet svetovnih prvenstev, največ med vsemi državami v zgodovini turnirjev.

Kaj paziti

V petek se bo Brazilija v četrtfinalu pomerila s Hrvaško, ki se je v naslednji krog uvrstila po zmagi nad Japonsko s 3:1 po enajstmetrovkah po neodločenem izidu 1:1. Če bo Brazilija premagala Hrvaško, se bo v polfinalu pomerila z zmagovalcem petkovega dvoboja Argentina – Nizozemska.

Ključno ozadje

Na ponedeljkovem turnirju je ostalo 11 ekip: Brazilija, Nizozemska, Argentina, Francija, Anglija, Hrvaška, Brazilija, Maroko, Španija, Portugalska in Švica. ZDA so bile izgubil je zavest v soboto na Nizozemskem. Hrvaška, Nizozemska, Argentina, Anglija in Francija so si že zagotovile mesto v četrtfinalu turnirja, preostalih šest reprezentanc pa se bo potegovalo za tri preostala mesta. Finale svetovnega prvenstva bo v nedeljo, 18. decembra.

Velika številka

$ 440 milijonov. Toliko je v nagrade FIFA bo podelila 32 reprezentancam, ki so nastopile na svetovnem prvenstvu, vključno z 42 milijoni dolarjev zmagovalcu.