Blake Griffin bi lahko bil več kot neuradna maskota ekipe Boston Celtics

Če ste občasni ljubitelj košarke, je možno, da niste vedeli, da je Blake Griffin še vedno v ligi, kaj šele, da je trenutno pri Boston Celtics. Vendar je bil tam, ni se pojavil samo v ponedeljkovih večerih impresivna zmaga v izbruhu proti Charlotte Hornets, vendar sta bila oba nedosegljiva začetna enajsterica z Jaylenom Brownom in Alom Horfordom.

Ne pričakujte, da bo to običajen pojav. To je bil za Griffina zgolj izjemen začetek, neposreden rezultat nekoliko razpadajoče ekipe, ki je igrala drugi večer dvoboja. Glavni trener Joe Mazzulla se je večinoma odločil za to potezo, da bi nekaj svojih rednih članov ohranil sveže, kar pa ne pomeni, da se ni izplačalo. Griffin je takoj zaznamoval, ko je moštvo začel zadeti s trojko in v 22 minutah akcije na koncu dosegel devet točk in štiri skoke.

Jasen vrhunec se je zgodil v drugi četrtini, ko je Griffin sprožil zakucanje in – za kratek trenutek – je občinstvo TD Garden dobilo vpogled v igralca, kakršen je bil nazaj v svojih dneh v Lob Cityju. Če bi bila tekma dvomljiva, bi si Griffin verjetno prislužil več minut, a namesto tega so si Celticsi prislužili priložnost, da izpraznijo svojo klop v četrti četrtini, kar se je končalo z zmago s 140-105.

Ironija je, da bi bil Griffin ob običajni noči eden tistih igralcev, ki so obtičali na dnu klopi in čakali na čas za smeti. Pred ponedeljkom je Griffin igral nezavidljivo vlogo: cigaro Human Victory. Tako kot Brian Scalabrine in Tacko Fall pred njim je tudi Griffin postal igralec, ki ga domača publika vedno poskuša priklicati po imenu, manj ustvarjalec razlik kot označevalec, da je tekma že v teku.

To je težka vloga za veterana lige NBA, še posebej tistega, ki je bil na poti v Hišo slavnih, preden so številne poškodbe zmanjšale njegovo učinkovitost. Na svojem vrhuncu z Los Angeles Clippers je bil šestkratni udeleženec tekme vseh zvezd eden najbolj dominantnih igralcev v ligi NBA.

Celticsi niso pričakovali nič podobnega tej različici Griffina, ko so ga napadli tik pred začetkom redne sezone. V bistvu je bil podpisan kot rezerva "za vsak slučaj" po poškodbi ACL Danila Gallinarija ob koncu sezone in vse bolj zaskrbljujočih posodobitvah operacije Roberta Williamsa. Ko je bila pogodba objavljena, se je najboljši scenarij zdel kot znana stara zgodba, tista o zvezdniku v propadanju, ki zagotavlja "veteransko vodstvo" za šampionsko ekipo v upanju, da bo končno dobila svoj izmuzljivi prvi prstan.

VEČ OD FORBESBoston Celtics podpisali z Blakeom Griffinom po nizu slabih novic o poškodbi

To je res bila zgodba do te točke. Glede na to, da so Celtics še vedno najbolj vroča ekipa v ligi NBA, je Griffin nastopil na samo osmih tekmah in skupno odigral 100 minut. To je trik pri vpisu v ekipo, ki je že kandidat za naslov prvaka: morda sploh ni pomembno, ali ste sposobni prevzeti večjo vlogo kot "neuradna maskota ekipe", ker časa za igro preprosto ni.

Vendar to ne pomeni nujno, da bodo Celticsi proti Griffinu igrali le v nesmiselnih situacijah. "Veliko nam lahko da," je rekel Mazzulla po ponedeljkovi tekmi. »Res je fizičen. Dobro prikazuje. Njegova sposobnost, da razbije ofenzivno steklo, in njegova obrambna komunikacija sta res dobri s sistemom, ki ga imamo. Prišli bodo trenutki, ko ga bomo potrebovali.”

Ko so Celticsi prvič objavili njegov podpis, se je bilo razlog za spraševanje, ali ima dovolj v rezervoarju, da lahko prispeva, ko je to potrebno. Griffinov nastop v ponedeljek jim je vsaj dal dokaz, da lahko vstane, ko ga kličejo. Do zdaj smo o Griffinu največ slišali o njegovi vrednosti kot "prisotnosti v slačilnici", vendar je jasno, da še vedno lahko počne nekaj stvari na dejanskem igrišču.