Bayern München končal rezultatsko krizo Bundeslige z zmago nad Wolfsburgom s 4-2

Na papirju je Bayern München končal svojo mini krizo po svetovnem prvenstvu. Rekordmeister je sredi tedna premagal Mainz s 4-0 v DFB Pokalu in, kar je še pomembneje, končal svoje tri tekme zapored z neodločenimi izidi 1-1 z zmago nad Wolfsburgom s 4-2.

Na prvi pogled je rezultatske krize konec. Toda zmaga nad Wolfsburgom je pokazala tudi kopico pomanjkljivosti, ki bi jih učinkovitejši nasprotnik morda bolje raziskal. Glede na Bundesliga.com je Wolfsburg vodil v xG 2.71 proti 0.68.

Ni presenetljivo, da se je glavni trener Bayerna Julian Nagelsmann strinjal, da je njegova ekipa v nedeljo zvečer morda imela malo sreče. "Zmaga je bila ključnega pomena," je po tekmi medijem dejal Nagelsmann. "Iz prvih treh priložnosti smo dosegli tri zadetke, kar nam je olajšalo delo."

Zdelo se je, da so ti trije goli Kingsleyja Comana (9' in 14') in Thomasa Müllerja (19') zgodaj končali tekmo, toda gol Jakuba Kaminskega v poznem prvem polčasu je odprl vrata Wolfsburgu. Nato je bil v 54. minuti z drugim rumenim kartonom izključen Joshua Kimmich.

"Po 3:0 smo bili preveč sproščeni in smo Wolfsburgu dovolili, da se vrne v igro," je dejal Nagelsmann. Samo po zaslugi delčka individualne magije Jamala Musiale v 73. minuti je Bayern končno uspel zapečatiti tekmo/ Jamalov gol je bil ključen,« je dejal Nagelsmann. "Vzamemo tri točke in gremo naprej."

Toda tudi po tistem četrtem golu Bayerna se Wolfsburg ni izognil. Volkovi so v 81. minuti dosegli drugi zadetek, ko je Mattias Svanberg končno realiziral eno od svojih številnih priložnosti. Yannick Gerhardt je nato le nekaj trenutkov zatem dosegel še tretji gol, a je posredoval VAR in vzel vsako upanje na vrnitev Wolfsburga.

Rezultat pomeni, da bo Bayern za zdaj ostal na vrhu lestvice. Eno točko pred Union Berlinom, tri točke pred Dortmundom, štiri točke pred Leipzigom in pet točk pred Frankfurtom. Vse te strani pa ostajajo v boju za naslov.

Poleg tega bodo te strani tudi opazile, da je ta stran Bayerna premagljiva. V igri je bilo več prehodov, kjer bi učinkovitejša ekipa Wolfsburga lahko zadela. Klub, ki ga trenira nekdanji šef Bayerna Niko Kovač, je prav tako podaril prva dva zadetka in se zakopal v nemogočo luknjo.

"Bayern je dosegel tri gole iz svojih prvih dveh strelov, ker je bil Kingsleyjev predložek in ne strel," je po tekmi dejal Kovač meidi. "Mislim, da smo imeli danes zelo nesrečen poraz. Njihova individualna kakovost je naredila razliko.”

Bayern bo to seveda videl drugače. Nagelsmann in klubski šefi bodo to videli kot tipično Bayernovo učinkovito predstavo. Poudarili bodo tudi, da je bila ta zmaga nujna v tednu, v katerem je kapetan in trenutno poškodovani vratar Manuel Neuer dal kontroverzen dvojni intervju za The Athletic in Süddeutsche Zeitung.

V tem intervjuju je Neuer močno kritiziral šefe Bayerna, ker so odpustili njegovega trenerja vratarjev Tonija Tapalovića. Čeprav so bile izjave, kot se pogosto dogaja v medijskem kotlu okoli rekordnih prvakov, prenapihnjene, bi poraz ali remi proti Wolfsburgu zagotovo odprl vrata medijskemu cirkusu. Toda namesto tega daje rezultat vsem na Säbener Straße nekaj časa, da se stvari umirijo.

Kaj pa rezultat pomeni za boj za naslov? Kot vedno velja, bo resnica pri oceni tega rezultata nekje na sredini. Bayern bo z veseljem osvojil te tri točke in se vrnil v formo. Nasprotniki bodo upoštevali, da lahko Bayern še vedno zmaga v srečnih igrah. Toda na skrivaj bodo čutili, da obstaja možnost, da osvojijo naslov Bundeslige v tej sezoni.

Manuel Veth je gostitelj Bundesliga Gegenpressing Podcast in Area Managerjem ZDA na trg prenos. Objavljen je bil tudi v Guardianu, Newsweeku, Howlerju, Pro Soccer USA in več drugih izdajah. Sledite mu na Twitterju: @ManuelVeth