Bayern München izgubil 4 točke za začetek kampanje po svetovnem prvenstvu

Bundesliga se je vrnila z zimskega premora po svetovnem prvenstvu, a zdi se, da Bayern München ni dobil sporočila, da se sezona spet nadaljuje. Rekordmeister je v petek izgubil dve točki proti RB Leipzigu (1-1), nato pa je potreboval zaključek svetovnega razreda Joshue Kimmicha, da je v torek rešil remi proti Kölnu (1-1).

Medtem ko bo rezultat na Spitzenspielu proti Leipzigu na Säbener Straße le malokdo skrbel, je bila zgodba po torkovi tekmi proti Kölnu nekoliko drugačna. Zlasti prvi polčas je bil slab, saj Bayern ni imel rešitve, potem ko je Ellyes Skhiri povišal na 1-0 za gostujoče Billy Goats.

Bayernu je primanjkovalo ustvarjalnosti, globine v svojih globokih tekih in zdelo se je neverjetno ranljivo, kadar koli je Köln hitro osvojil žogo na prehodu. Köln bi bil pravzaprav lahko razočaran, ker pri nobenem od svojih hitrih prehodov ni dosegel niti sekunde zadetka, s čimer bi dejansko končal tekmo.

"Vsekakor se moramo pogovarjati o prvem polčasu, predvsem glede pristopa in odnosa," je po tekmi za medije dejal Bayernov vezist Joshua Kimmich. "Spet smo prejeli gol po nizu." To se je pogosto dogajalo v prvi polovici sezone. To se mora čimprej ustaviti. Drugi polčas je bil boljši.”

Novi vratar Bayerna Münchna Yann Sommer je ponovil Kimmichovo mnenje. "Nismo odigrali dobrega prvega polčasa in naredili smo veliko napak," je dejal Sommer. "V drugem polčasu smo na igrišče prinesli veliko več moči. Gol je bil odličen. Na žalost je bilo malo prepozno. Če bi prej izenačili, bi tekmo lahko dobili.”

Bayern je bil res boljši v drugem polčasu. Del resnice pa je tudi ta, da so se na trenutke spominjali nemških tekem v Katarju. Rekordmeister bi tekmo končal z 78-odstotno posestjo in dominiral z 855 proti 243 odigranimi podajami.

"V drugem polčasu smo bili boljši po menjavah," je dejal trener Bayerna Julian Nagelsmann. »Köln je globoko sedel in nam otežil delo. Če bi zadeli prej, bi jim bilo težko. V drugem polčasu smo igrali tako, kot smo si zamislili. Prepričan sem, da se bomo vrnili na zmagovalno pot, če bomo tako nadaljevali.”

Seveda se je Bayern izboljšal, potem ko je Kingsley Coman zamenjal Sergea Gnabryja – po tekmi je bil deležen kritik zaradi nepooblaščenega potovanja v Pariz – in Ryan Gravenberch je zamenjal Leona Goretzko. Dve menjavi sta Bayernovi igri prinesli več hitrosti in globine. Toda Kölnu je vseeno uspelo ustreliti zadnjo tretjino, zaradi česar so igralci, kot je Jamal Musiala, težko našli prostor v polju.

Musiala je bil izključen v 68. minuti, zamenjal pa ga je Thomas Müller. Musiala vidno ni imela svežine in kreativnosti izpred svetovnega prvenstva. Brez najboljšega Musiale ima Bayern zelo malo rešitev, da bi se prebil skozi globoke obrambne linije.

Namesto tega je bil v 90. minuti potreben svetovni zaključek Kimmicha, da je Bayern izenačil. Kimmichov strel izven kazenskega prostora je bil zagotovo nekaj posebnega, vendar je tudi poudaril Rekordmeisterjevo razočaranje nad iskanjem rešitev znotraj kazenskega prostora.

Morda bo vrnitev Musiale rešitev za številne težave Bayerna po svetovnem prvenstvu. Ostali v ligi pa bodo upali, da bo Rekordmeister potreboval še nekaj tekem, da se otrese rje svetovnega prvenstva.

Frankfurt lahko v sredo z zmago proti Freiburgu zmanjša zaostanek za vrhom lestvice na vsega tri točke. To bi poskrbelo za okusen dvoboj na vrhu lestvice v soboto, ko bo Bayern gostil Frankfurt, kar bo pravi Topspiel.

Manuel Veth je gostitelj Bundesliga Gegenpressing Podcast in Area Managerjem ZDA na trg prenos. Objavljen je bil tudi v Guardianu, Newsweeku, Howlerju, Pro Soccer USA in več drugih izdajah. Sledite mu na Twitterju: @ManuelVeth