Poraz Bayerna Münchna kaže, da je FC Barcelona še vedno daleč od elite Lige prvakov (VIDEO)

FC Barcelona se v torek zvečer ni uspela vpisati v zgodovino, ko je v ligi prvakov izgubila z 2:0 proti Bayernu iz Münchna.

Katalonci še nikoli niso premagali Bavarcev na domačem igrišču v elitnem evropskem klubskem tekmovanju, vendar se je zdelo, kot da so na poti, da to popravijo z eksplozivnim prvim polčasom.

Veliko priložnosti je bilo za Roberta Lewandowskega in Pedrija. Toda v razburljivi bitki kontinentalnih težkašev od konca do konca Barca ni uspela odpraviti nasprotnika, ko ga je imela na vrvi.

Njihovi bundesligaški nasprotniki so vpijali udarce, nato pa v drugem polčasu vrnili z dvema knockdownoma, preden so dosegli soglasno zmago po točkah.

Prvi poraz Barce v sezoni v kateri koli obliki kaže, da je kljub vsem opaznim izboljšavam na uri glavnega trenerja Xavija Hernandeza in vplivu novih podpisov Blaugrana še vedno daleč od izziva elite.

"Ko v Ligi prvakov izpustiš moštva iz igre proti ekipam te ravni, na koncu plačaš," je po tekmi potožil Xavi za špansko televizijo Movistar.

»Bili smo boljši. Imeli smo šest ali sedem res čistih priložnosti, a Bayern ni tako prizanesljiv.”

"Vendar bomo vzeli pozitivne rezultate in čeprav je bil rezultat negativen, se lahko učimo iz napak," je obljubil.

»To je korak nazaj. Naredili smo dovolj, da remiziramo, če že ne zmagamo, poraz ni zaslužen, vendar smo delali napake v dveh poljih.”

Xavi ima prav, da se mora Barca osredotočiti na pozitivne stvari. V uvodnih 45 minutah so Bayernu odnesli igro, kot jo le redki zmorejo na tej višini, boljši zaključek pa bi morda povsem spremenil naslovnice.

Še vedno stara komaj 19 oziroma 18 let sta Pedri in Gavi ponovno pokazala, da imata kakovost za tekmovanje z najboljšimi na svetu in da ju sovražno ozračje ne more otresti njihove igre.

Toda dokler Barca ne bo začela ubijati nasprotnikov, ko bo imela priložnost, in bo postala bolj ulična, se bo čakanje na prvi naslov UCL po približno osmih letih naslednjega junija samo še nadaljevalo.