Bayern München premaga Bochum s 3-0 in se osredotoča na PSG

"Mislim, da so imeli vsi veliki klubi v Evropi na eni ali drugi točki te sezone težave," je dejal zvezdnik Bayerna Münchna Thomas Müller po sobotni zmagi njegovega kluba nad Bochumom s 3:0. "Mislim, da je PSG pri tem nekakšna izjema in tudi v letu 2023 smo še vedno neporaženi."

Takrat Müller seveda ni vedel, da se Paris Saint-Germain, torkov nasprotnik v UEFA Ligi prvakov, muči proti Monacu in da bo na koncu izgubil. Francoskega velikana je iz francoskega pokala izločil tudi Olympique Marseille.

"Vsaka tekma se začne z 0-0," je dejal glavni trener Bayerna Julian Nagelsmann, ko ga je francoski novinar vprašal o porazu PSG proti Monacu, medtem ko je Bayern zmagal s 3-0. »Tam bomo skušali zmagati in pokazati čim boljšo predstavo. Rezultati preteklih tednov za torek niso pomembni. Gre za novo, drugačno tekmovanje.”

Res bi bilo neumno sklepati za torkovo tekmo na podlagi zmage Bayerna proti Bochumu. Kajti čeprav je Bayern premagal svoje prijateljske tekmece...kluba imata navijaško prijateljstvo, ki sega 50 let nazaj—resnica pa je tudi, da sta napaki v obrambi Saidyja Janka in vratarja Manuela Riemanna privedli do uvodnega zadetka Müllerja (41').

Ta zadetek je nato utrl pot taktičnim spremembam, ko je Nagelsmann zamenjal Joãa Cancela na desni strani in v igro poslal Alphonsa Daviesa na levi. V 59. minuti je nato namesto portugalskega krilnega branilca vstopil Kingsley Coman, pet minut kasneje pa je Francoz podvojil vodstvo Bayerna. Serge Gnabry bi za Bayern poskrbel z točke (73').

Müller bi v mešani coni priznal, da Bayernov začetek ni bil najboljši. Toda njegov šef Nagelsmann je to videl nekoliko drugače. "Lahko bi povedli z 2-0 po 6 minutah prek Leona in Jamala," je dejal Nagelsmann. "Po tem nismo bili dobri. Menjave v drugem polčasu so prinesle svežo kri. King (Coman), Ari (Ibrahimović), Mathys (Tel), Blind in Davies so se dobro odrezali. Skratka, mislim, da je bila zmaga zaslužena.”

Nobenega dvoma ni, da je bila zmaga Bayerna na koncu zaslužena. Rekordmeister je po vodstvu nadzoroval igro in bi lahko zmagal z večjo razliko, če bi bil bolj klinični. Kljub temu obstaja splošni občutek, da bo moral Bayern v torek igrati bolje proti PSG.

"Moramo biti najboljši," je Matthijs de Ligt dejal po tekmi v mešani coni, ko so ga vprašali o srečanju s PSG. »Vsi vedo, kakšno kakovost imajo. So neverjetni igralci. Najpomembneje je, da ostanemo fit in zbrani.”

To je res velika tekma med dvema kluboma, za katera je liga prvakov najpomembnejši pokal v tej sezoni. PSG znova dominira v francoski Ligue 1 in ima sedem točk prednosti pred Monacom. Situacija za Bayern v Bundesligi, ki ima morda najzanimivejši boj za naslov med vsemi najvišjimi evropskimi ligami, ni povsem jasna.

Resnica pa je tudi ta, da Bayern po desetih zaporednih naslovih v Bundesligi meni, da je njihov glavni cilj naslov Lige prvakov v tej sezoni. Pravzaprav bi osvojitev evropskega naslova preslikala morda izgubo naslova Bundeslige, to pa bi lahko tudi pomenilo, da bo Rekordmeister v torek v Franciji pokazal veliko boljši napor.

Manuel Veth je gostitelj Bundesliga Gegenpressing Podcast in Area Managerjem ZDA na trg prenos. Objavljen je bil tudi v Guardianu, Newsweeku, Howlerju, Pro Soccer USA in več drugih izdajah. Sledite mu na Twitterju: @ManuelVeth