Bayern München premagal Barco z 2:0 po vrnitvi Lewandowskega, a dvomi ostajajo

Bayern München je premagal Barcelono z 2:0 v tekmi, ki je veljala za veliko povratno tekmo nekdanjega zvezdnika Roberta Lewandowskega. Čeprav je imel Lewandowski svoje priložnosti, sta v drugem polčasu gola Lucasa Hernándeza (50') in Leroya Sanéja (54') Bayernu zagotovila vse tri točke na povsem udoben način.

Navdušujoča je bila namreč hitrost Barcelonine kapitulacije po prvem zadetku. Bayern se je v prvih 45 minutah le mučil, da bi rešil zadetek s strelom Hernándeza z glavo po kotu Joshue Kimmicha. Le štiri minute kasneje je bila tekma končana, ko je Sané odčepil Barcino obrambo in povišal na 2-0.

"V prvem polčasu je imela Barcelona boljše priložnosti kot mi - naša zadnja žoga ni bila povsem tam," je po tekmi dejal glavni trener Bayerna Julian Nagelsmann. "V drugem polčasu je šlo veliko bolje in naša učinkovitost je danes naredila razliko."

Lewandowski bi sam verjetno lahko zaključil že v prvem polčasu. "Imamo srečo, da je z voleja poslal čez prečko, jaz pa sem bil zraven ob drugi priložnosti," je po tekmi dejal Bayernov vratar Manuel Neuer. "Danes smo pokazali dobro igro v obrambi."

Tisti drugi del je bil pristen, a šele v drugem polčasu. V prvem polčasu je moral predvsem Alphonso Davies večkrat pohiteti nazaj, da je gasil požare. Kanadčan je imel srečo, da njegov prekršek nad Ousmanejem Dembéléjem v kazenskem prostoru (44') ni bil štet za enajstmetrovko.

Nato sta prišla dva hitra zadetka Bayerna v drugem polčasu, ki bosta v marsičem prekrila številne pomanjkljivosti prvega polčasa. Bistvo pa ostaja, da je Rekordmeister po težavah v treh zaporednih tekmah Bundeslige ponovno imel obdobja, v katerih so imele ekipe težave z zadrževanjem nasprotnika.

Morda pa so bili navijači in mediji preostri do Bayerna? »Ne smemo pretiravati; zmagali smo na tekmah CL,« je dejal Neuer. Proti Interju in Barceloni smo imeli prostor. Vendar se moramo bolje odrezati proti kompaktnim ekipam zadaj. Takšen nasprotnik nas zdaj čaka konec tedna v Augsburgu.”

V Neuerjevih izjavah je nekaj resnice. Bayern je imel fantastičen začetek in mnogi opazovalci so menili, da se je Bundesliga avgusta zaključila po zmagah proti Frankfurtu (6-1), Wolfsburgu (2-0) in Bochumu (7-0).

Bayern se je z izidom doseganja golov 15-1 zdel neustavljiv v ligi, a potem so prišle tri izenačene tekme. Najprej je Gladbach remiziral Bayern z 1:1, nato je Union Berlin vzel točko Bayernu v remiju z 2:2, nazadnje pa je tudi Stuttgart iztržil remi z 2:2, potem ko je dvakrat izgubil na Allianz Areni.

Tri tekme Bundeslige brez zmage je prekinila zelo prepričljiva zmaga z 2:0 proti Interju iz Milana na San Siru. Tekma proti Interju je bila morda najboljša predstava v tej sezoni do tistih desetih minut proti Barci danes, ki so Bayernu zagotovile nove tri točke in zgodovinsko 30 tekmo skupinskega dela v Ligi prvakov brez poraza – s čimer so izenačili rekord Real Madrida.

Morda so bili mediji preostri do Bayerna. Rekordmeister je zdaj premagal milanski Inter in Barco v skupini smrti in se lahko v bistvu uvrsti v naslednjo fazo z dvema zmagama nad Viktorio Plzen.

Dvomi bodo ostali, dokler se rezultati v bundesligi ne izboljšajo. Naslednji je Augsburg, stran, ki Bayernu ne bo dala prostora, kot ga je Barca na tej tekmi. Poleg tega bo Rekordmeister morda brez Hernándeza in Dayota Upamecana, ki sta se nocoj poškodovala.

To je morda glavni zaključek tekme pri Barci. Bayern je opravil delo in izpustil Lewandowskega ob njegovi vrnitvi na Allianz Areno, a dvomi bodo ostali, dokler se rezultati Bundeslige ne izboljšajo.

Manuel Veth je gostitelj Bundesliga Gegenpressing Podcast in Area Managerjem ZDA na trg prenos. Objavljen je bil tudi v Guardianu, Newsweeku, Howlerju, Pro Soccer USA in več drugih izdajah. Sledite mu na Twitterju: @ManuelVeth