Baltimore Ravens ponuja opomnik o formuli prvenstva v zmagi v 8. tednu

V prvem polčasu četrtkove zmage moštva Baltimore Ravens v 8. tednu nad Tampa Bay Buccaneers je imel njihov napad izrazit videz napada, ki poskuša biti nekaj, kar ni.

V zadnjih dveh četrtinah so se Ravensi vrnili k temu, kar znajo najbolje, in rezultati so bili izraziti.

Ravensi so se po anemični predstavi v prvem polčasu izvlekli v drugem polčasu in dosegli zmago s 27-22 ter izboljšali na 5-3.

To je bil preobrat, ki se je zdel zelo malo verjeten, potem ko so Ravensi dosegli le tri točke v prvih dveh četrtinah, v katerih je Baltimore žogo pognal le devetkrat, kar je izredno malo za napad, ki je uspel predvsem zaradi raznolikosti svoje tekaške igre. v prejšnjih letih.

V drugem polčasu so se Ravensi vrnili k tej ofenzivni identiteti in njihova predstava je nakazovala, da so lahko legitimna grožnja za tekmovanje v AFC, če se bodo držali preizkušenega pristopa, ki jim je uspel.

Baltimore je zmanjšal obrambo Buccaneers z igro teka, vodoravno raztegnil Tampa Bay, da je odprl sredino, učinkovito uporabil zamah s curkom in spravil Lamarja Jacksona izven žepa ter metal na potezo v igri podaje.

Ravens so v drugem polčasu tekli 206 jardov pri 24 izvajanjih, Jackson pa je bil osem od osmih podajal za 94 jardov. Baltimore je v povprečju dosegel 0.30 pričakovanih točk dodane igre na špicah proti Tampa Bayu, glede na rbsdm.com, v primerjavi z 0.02 EPA na igro pri metanju žoge. Baltimore je drugi v ligi NFL v hitri EPA na tekmo v tej sezoni za samo Cleveland Browns.

Že zdavnaj je bilo ugotovljeno, da je na splošno igra s podajo veliko bolj učinkovita od napada s tal, vendar je napad Ravens najboljši, ko lahko manipulira z obrambo s svojo raznoliko igro teka in grožnjo cone-read in možnost branja.

Čeprav je treba Jacksonove znatne sposobnosti metanja žoge – boljši je žepni podajalec, kot se mu pripisuje – izkoristiti, kjer je to mogoče, bi morala zmaga nad Buccaneers, ki je bila udobnejša od navedenega končnega rezultata, služiti kot opomin Ravensom, da način, na katerega so igrali na stadionu Raymond James, je njihova najboljša formula za uspeh.

Nekaj ​​​​moštev v ligi NFL lahko nadzoruje uro in ustvarja eksplozivne igre z igro teka, kot to počnejo Ravensi. Ko kar najbolje izkoristijo to zmožnost in izkoristijo nasprotnikove ofenzivne slabosti, kot je to storil njihov naval s podajami proti Tampa Bayu, imajo Ravens – tudi v AFC-ju dve močni ekipi Buffalo Bills in Kansas City Chiefs – recept za pojdite globoko v posezono.