Argentina vs. Francoska tekma je bila najbolj gledan finale svetovnega prvenstva v ZDA

Nedeljski dvoboj svetovnega prvenstva v nogometu med Argentino in Francijo je bil najbolj gledana finalna tekma moškega nogometnega turnirja doslej na Foxu, saj si je po podatkih Nielsena ogledalo 16.8 milijona gledalcev.

Ključna dejstva

Tekma je presegla prejšnji rekord iz leta 1994 s 14.5 milijona gledalcev na tekmi med Italijo in Brazilijo. Raznovrstnost.

Finale svetovnega prvenstva 2018 med Francijo in Hrvaško je bil najslabše gledana prvenstvena tekma po letu 2002, saj je v ZDA zbrala 12.51 milijona ogledov, Rok so poročali, zaradi česar se je letošnje občinstvo Fox povečalo za 19 %.

V povprečju si je tekmo na francoski postaji TF29.4 ogledalo 1 milijona gledalcev, kar je rekord v Franciji. Rok.

Približno 9 milijonov gledalcev si je igro ogledalo na Telemundu in Peacocku v ZDA, kar je podrlo rekord omrežja.

Ključno ozadje

Argentina je po podaljšku premagala Francijo. Zmaga je Messiju prinesla prvo lovoriko na svetovnem prvenstvu in prvo za Argentino po letu 1986. Letošnji turnir je potekal v Katarju, odločitev, ki je naletela na negativen odziv in protesti, tudi od igralcev. Homoseksualnost je v Katarju nezakonita in milijarde dolarjev so bile porabljene za izgradnjo stadionov, ki bodo gostili turnir in so jih zgradili migranti in delavci, od katerih jih je na tisoče umrlo pri tem. Oktobra nekaj Francoska mesta dejali, da ne bodo prenašali iger na velikih javnih zaslonih, da bi protestirali proti vprašanjem človekovih pravic v Katarju.

Tangent

Uradna Messijeva objava svetovnega pokala na Instagramu postal najbolj všečkana objava na Instagramu v torek, z 61 milijoni všečkov.

Nadaljnje branje

Finale svetovnega prvenstva: Messi je osvojil prvi naslov svetovnega prvaka, ko je Argentina po enajstmetrovkah premagala Francijo (Forbes)

Svetovno prvenstvo: šef FIFA pravi, da ima "vsakdo svoje težave" v prošnji za omejitev protestov igralcev (Forbes)