Argentina povedla z 2-0 po zadetku Messija in Di Marie

Lionel Messi in Angel Di Maria sta zadela v prvem polčasu, ko je Argentina povedla z 2:0 proti Franciji v prvem polčasu nedeljskega finala svetovnega prvenstva v nogometu 2022, na tekmi, ki je verjetno zadnja za 35-letno argentinsko legendo poskusil osvojiti največji naslov v tem športu.

Ključna dejstva

Messi, ki velja za največjega v svoji generaciji, se sooča s francoskim napadom, ki ga vodi 23-letni Kylian Mbappé, za katerega mnogi menijo, da je dedič argentinskega zvezdnika kot najboljši igralec na svetu.

Messi in Mbappé skupaj vodita na lestvici strelcev turnirja s po petimi goli ter tremi oziroma dvema podajama.

Finale v Lusailu bo priložnost za Messija, ki je osvojil vse druge pomembnejše trofeje na tekmi, da premaga razočaranje zaradi poraza z 1:0 proti Nemčiji v finalu leta 2014, kjer je zamudil priložnost za zadetek kmalu po polčasu. .

Zgodovina vabi tudi za francosko ekipo in Mbappéja, ki želita postati prva ekipa v šestih desetletjih, ki ji je uspelo zmagati na svetovnih prvenstvih – nazadnje je uspelo Pelejevi Braziliji.