Argentina je preživela osupljivo nizozemsko vrnitev in se uvrstila v polfinale svetovnega prvenstva

Argentina in zvezdniški napadalec Lionel Messi se pomikajo v polfinale svetovnega prvenstva, potem ko so preživeli šokantno vrnitev Nizozemske v drugem polčasu z dvema goloma na tekmi, ki jo mnogi imenujejo najbolj zabavna na turnirju doslej.

Ključna dejstva

Argentina je tekmo dobila s 4:3 po streljanju enajstmetrovk, potem ko je bil rezultat po podaljšku izenačen na 2:2.

Argentina je z goloma Messija in Nahuela Moline povedla z 2:0, a je vodstvo zapravila v zadnjih minutah drugega polčasa.

Nizozemska je v 83. minuti dosegla prvi zadetek po zadetku Wouta Weghorsta, nato pa izenačila z golom Weghorsta v 10. minuti sodniškega dodatka le nekaj sekund zaostanka.

Velika številka

17. Toliko rumenih kartonov je bilo podeljenih na kaotični tekmi, s čimer so postavili nov rekord svetovnega pokala. Rdečih kartonov ni bilo.

Kaj paziti

Argentina se bo v torek v polfinalu pomerila s Hrvaško, potem ko je Hrvaška v petek poskrbela za velik poraz in izločila izven favoritov turnirja Brazilije.

Ključno ozadje

Potek Argentine pozorno spremljajo po vsem svetu, saj naj bi bila to zadnja priložnost za 35-letnega Messija, da zmaga na največjem športnem dogodku na svetu. Bil je blizu zmage leta 2014, ko je Argentina v podaljšku finala svetovnega prvenstva izgubila proti Nemčiji, toda svetovno prvenstvo 2022 je zdaj edini čas v njegovi karieri, ko je napredoval dlje od četrtfinala. Nizozemska se je v tekmo odpravila kot podložniki kljub odlični predstavi v skupinskem delu in rezultatu 3-1 zmagati nad ZDA v 16. krogu.

Tangent

Maroko je edina druga neevropska ekipa, ki je ostala na svetovnem prvenstvu, in je že zapisano v zgodovino kot prva arabska država, ki se je uvrstila v četrtfinale. Če bo Maroko v soboto zmagal na tekmi proti Portugalski, bo postal prva afriška reprezentanca, ki se ji je kdaj uspelo prebiti v polfinale.

Nadaljnje branje

Šokantno svetovno prvenstvo: Hrvaška izločila najljubšo Brazilijo, čeprav je Neymar izenačil Peléjev rekord po golih (Forbes)

Ameriška moška ekipa je izpadla s svetovnega prvenstva po porazu proti Nizozemski s 3:1 (Forbes)

Kaj si ogledati v zadnjem delu svetovnega prvenstva: Messijeva zadnja borba, Neymar vs. Pelé, maroški tek za stoletja in več (Forbes)