Ángel Di María podaja v še eni veliki tekmi, ko Juventus napreduje v evropski ligi

UEFA je zaradi odbitka 15 točk za Juventus domača zmaga v tej sezoni nemogoča.EFA
Liga Evropa je za torinskega velikana dobila še večji pomen.

Ta kazen – obravnavana v ta prejšnji stolpec – je Bianconere pustil 12 točk stran od prvih štirih mest, zaradi česar je zmaga v Ligi Evropa verjetno njihov najboljši način za zagotovitev uvrstitve v Ligo prvakov za kampanjo 2023/24.

Toda po neodločenem izidu prve tekme osmine finala z Nantesom doma z 32:1 se je Juve odpravil v Francijo z veliko dela, če želi nadaljevati napredovanje v tekmovanju.

Tako kot vso sezono bi dolg seznam poškodb dodal dodatno plast težav njihovim možnostim, saj so Federico Chiesa, Arkadiusz Milik, Paul Pogba in Fabio Miretti vsi izpustili potovanje zaradi različnih težav.

Vstopi Ángel Di María.

Samo štiri minute povratne tekme so minile, ko je Nicolò Fagioli dobil posest globoko na polovici Nantesa, vzel nekaj dotikov in nato izbil Di Marío na robu kazenskega prostora.

Argentinski reprezentant ni pokazal obotavljanja, nemudoma je poslal žogo z močnim, zvitim naporom, ki je našel zgornji kot mreže in pustil nekdanjega vratarja Fiorentine Albana Lafonta, da se je zgrabil za zrak.

Nekaj ​​več kot 10 minut pozneje je Di María učinkovito poravnal izid, žogo prevzel v skoraj enakem položaju, toda tokrat se je odločil, da bo šel proti golu, obšel vratarja in branilca, preden je poskusil s strelom, ki ga je branilec Nicolas Pallois blokiral z roko, ko je ležati na tleh.

Sodnik ga je izključil in dosodil enajstmetrovko, ki jo je nemudoma zadel Di María. Z dodatnim igralcem je Juve povečal svojo prednost in nadaljeval s pritiskom, s številnimi priložnostmi za dodajanje tretje, preden se je končal žvižg za polčas.

Di María je z velike razdalje izsilil lepo obrambo Lafonta, Adrien Rabiot je iz bližine streljal z glavo čez prečko, Filip Kostić pa je z močnim strelom zadel vratnico.

Več priložnosti je prišlo po premoru, preden je Juve končno zgrabil še eno. Di María je s premeteno podajo poslal Alexa Sandra na gol, nato pa videl, da je Lafont zavrnil njegov trud, nato pa je Dušan Vlahović nadaljeval v zrak.

Di María se je srečal s strelom z glavo, ki ga je Lafont odbil, a ko je Vlahović streljal zadnji strel, je sodnik pokazal, da je žoga ob poskusu Di Maríe prešla črto.

Od tam naprej je bilo preprosto videti zadnjih petnajst minut, a ni bilo nobenega dvoma, da je bil argentinski zvezdnik razlika med obema stranema, saj je še enkrat pokazal, da poda, ko je najbolj pomembno.

"Resnično sem vesel, da sem lahko končal dobro delo ekipe in ga spremenil v cilje," je povedal Sky Italia po tekmi. »Želeli smo si preboja v naslednji krog, Liga Evropa je za nas zelo pomembna.

"Dolgo sem čakal na takšno priložnost v dresu Juveja in uspelo mi je dvigniti letvico. Poskušam pomagati ekipi, zmagali smo in smo v osmini finala.

"Ta rezultat pomeni zelo veliko za našo sezono, saj smo zmagali tukaj, ko je celoten stadion navijal proti nam, vendar smo dobili, kar smo želeli."

Očitno je bil zadovoljen tudi Max Allegri, ki je v svojem intervjuju po tekmi z istim izdajateljem programa poudaril dejstvo, da je Di María resnično poseben talent.

"Je šampion in drugačen od ostalih," je povedal trener Sky Italia. »Vse mu gre zlahka, dvigne splošno raven ekipe in vsi drugi se ob njegovi prisotnosti počutijo bolj sproščeni.

»On vidi stvari, ki jih drugi ne morejo. Di María je v kategoriji pravih prvakov.”

To nedvomno drži, kar je še enkrat dokazal na Stade de la Beaujoire.