All-Star Break ne ohladi razgretih Milwaukee Bucksov

Večina igralcev — v katerem koli športu — se veseli podaljšanega oddiha sredi sezone, ki ga nudi tekma zvezd njihove lige in ustreznega premora v razporedu, ki prihaja s tem.

Moštvo Milwaukee Bucks ni bilo nič drugačno, še posebej po tem, ko so opravili kopico poškodb, zaradi katerih so ključni igralci ostali ob strani v dolgih delih prvega polčasa, skupaj z zahtevnim razporedom pred odmorom.

Toda verjetno je bil prisoten kanček razočaranja, potem ko se je Milwaukee končno vrnil v polno moč in nanizal 12 zaporednih zmag, preden je po zmagi s 116-110 v Chicagu 16. februarja pritisnil gumb za premor.

Izkazalo pa se je, da je enotedenska prekinitev le malo upočasnila zmago Bucksov. Milwaukee se je v petek zvečer vrnil v akcijo na odmeven način in svoj zmagoviti niz podaljšal na 13 tekem z porazom pri Miamiju s 128-99, kar je pomenilo največjo prednost Bucksov v tej sezoni.

"Celotna skupina se je po premoru dobro osredotočila," je dejal glavni trener Mike Budenholzer. "Na obeh koncih igrišča so se trudili, da bi bili najboljši."

Budenholzer je omenil, kako je s 24 točkami, petimi skoki in sedmimi podajami dajal ton pri tem stražar Jrue Holiday, ne da bi v skoraj 29 minutah na parketu naredil niti eno izgubljeno žogo.

Holiday je bil eden od šestih Bucksov, ki so dosegli dvomestno število zadetkov proti Miamiju, skupini, ki je vključevala rezervista Bobbyja Portisa, ki je dosegel 18 ob 7 od 11 metov in zbral 11 skokov na svoji prvi tekmi, potem ko je zaradi kolena manjkal več kot mesec dni. poškodba.

"Vsa čast mu in kako trdo je delal," je dejal Budenholzer. »O Bobbyju Portiu ne morem reči dovolj o delu, ki ga je vložil med all star breakom. On nam je dal ton. On je velik del našega značaja. To, da se je vrnil po poškodbi in tako igral, kaže na to, kakšen je.”

Tudi novinca Myers Leonard in Jae Crowder sta dobro prispevala. Leonard je v svoji prvi igri po letu 2021 dosegel pet točk in zagrabil šest desk, medtem ko je Crowder, ki ga je Milwaukee prevzel od Phoenixa ob izteku roka, prvič v tej sezoni prevzel besedo in dosegel devet v metu 3-od-5, vključno s parom 3. -točke in potegnil tri skoke.

"Resnično impresivno za oba," je dejal Budenholzer. »Jae, poskušali smo ga dodati v našo skupino. Zasluge Jonu Horstu in sprednji pisarni, da so našli način, da ga dobijo. On je velik del zmage.”

Seveda, medtem ko je vroč niz v februarju zagotovo impresiven, postavlja zadnjice v sedeže in pomaga pri pozicioniranju v končnici, je še dolga pot, preden lahko Bucks preidejo na tempomat.

Prvič, tu je razpored, ki se nadaljuje v nedeljo popoldne proti ekipi Phoenix Suns z novo podobo, ki je šla all-in ob skrajnem roku menjave z dodajanjem Kevina Duranta.

Preostali del Milwaukeejevega urnika vključuje pet tekem proti kandidatom zahodne konference Philadelphia, Brooklyn in Boston ter potovanje v Phoenix na povratno tekmo s Sunsi in še eno v Denver na zmenek z Nuggetsi, vodilnimi v zahodni konferenci, skupaj z obiskom Memphisa , trenutno drugi na zahodu, v predzadnjem rednem delu sezone.

Potem je tu še vprašanje zdravja, ki je Buckse to sezono občasno zmotilo in spet dvignilo glavo v petek, ko je igro zapustil Giannis Antetokounmpo, ki je bil zaradi poškodbe zapestja na tekmi zvezd omejen na le 20 sekund. v prvi četrtini, potem ko je z desnim kolenom udaril v igralca Suns.

Njegova razpoložljivost v nedeljo proti Sunsom po tekmi z Miamijem ni bila znana, toda izguba dvakratnega najkoristnejšega igralca, ki je trenutno tretji v ligi z 31.8 točke in drugi z 12.2 skoka na tekmo, bi bil izjemno velik udarec.

"Bomo videli, kako se bo počutil jutri," je dejal Budenholzer. "Ocenili ga bomo in ga obravnavali dan za dnem."