Alexander Zverev premagal 19-letnega senzacije Carlosa Alcaraza in se uvrstil v polfinale OP Francije

Alexander Zverev ostaja živ za svoj prvi naslov za Grand Slam, Carlos Alcaraz pa bo moral počakati na naslednjo priložnost.

Zverev, tretji Nemec, si je prislužil svojo prvo zmago med najboljšimi 3 v velikem turnirju, ko je v 10 urah in 6 minutah premagal 6. Alcaraza s 4-6, 4-4, 6-7, 6-7(3). napredoval v svoj drugi zaporedni polfinale Roland Garrosa. Izguba je prekinila niz 16 zmag za Alcaraza, ki je v Pariz vstopil kot drugi favorit za naslov prvaka za prvim svetovnim igralcem Novakom Đokovićem.

Zverev, ki je imel 0-11 proti najboljšim 10 nasprotnikom na Slams, se bo naslednjič pomeril z zmagovalcem med branilcem naslova Đokovićem in 13-kratnim zmagovalcem Roland Garrosa Rafaelom Nadalom. V lanskem polfinalu je izgubil proti Stefanosu Tsitsipasu v petih nizih.

"Vesel sem, da bom naslednjič igral bodisi prvo svetovno številko bodisi kralja gline," je Zverev povedal Jonu Wertheimu za Tennis Channel.

Potem ko je dvojna napaka Alcaraza omogočila Zverevu odmor za vodstvo s 5-4 v četrti, je Zverev serviral za tekmo, vendar ga je zgodovina težav s servisom na velikih mestih spet ugriznila in Alcaraz je odbil za 5-all.

V tiebreaku si je Zverev prislužil prvo tekmo točko pri rezultatu 7-6, nato pa je z bekenda zadel v mrežo. To je bila druga tekma, ki jo je Alcaraz rešil v štirinajstih dneh, potem ko je eno ubranil proti Albertu Ramosu-Vinolasu v drugem krogu.

Ko je Alcaraz serviral pri rezultatu 7-8, je Zverev v drugi tekmi točki premagal povratnega zmagovalca s hitrostjo 95 milj na uro in si prislužil zmago.

"Očitno je bila to fantastična tekma," je dejal Zverev. “Carlos se je v tej sezoni zdel res nepremagljiv na igrišču, tako da sem očitno zadovoljen s svojo predstavo. Vedel sem, da moram absolutno igrati svoj najboljši tenis od prve točke naprej, in to mi je tudi uspelo. In z veseljem ga zaključim v štirih nizih, ker bi bil peti težak.”

Zverev ostaja živ za svoj prvi večji naslov. on izgubil v finalu OP ZDA 2020 potem ko je imel dva niza za ljubezen do Dominica Thiema in je zdaj dosegel tri druge pomembne polfinale.

"Sem v polfinalu velikega turnirja in pravkar sem premagal najboljšega igralca na igrišču, ki smo ga imeli v tej sezoni, tako da mislim, da to kaže, da lahko tudi igram dobro," je dejal Zverev. »Mislim, da ljudje včasih na to pozabijo. Prisotna sem že kar nekaj časa.”

Alcaraz je zmagal 14 tekem zapored, vključno z osvojitvijo naslova v Madridu, kjer je postal prvi človek, ki je premagal Nadala in Đokovića na istem dogodku na igrišču. Želel je postati najmlajši polfinalist Roland Garrosa od Nadala leta 2005. Alcaraz še ni dosegel večjega polfinala, a je pravkar dopolnil 19 let.

Kljub temu se mu zdi prihodnost svetla in le vprašanje časa je, kdaj se bo prebil v finale slamov.