Potem ko so ljudje iz CFP prejšnji teden zafrknili glede Georgie in Tennesseeja, so tokrat prisiljeni narediti vse pravilno

Domnevno št. 3 Georgia Bulldogs so v soboto tako močno premagali domnevno št. 1 Tennessee na stadionu Sanford v Atenah v Georgii, da so prostovoljci prešli iz oranžne (saj veste, njihova najljubša barva) v samo črno in modro.

Ali ste pozorni, člani izbirne komisije College Football Playoff (CFP)?

Edina stvar, ki je bila presenetljiva pri Georgijinem temeljitem bičanju Tennesseeja, je bila, da ni bilo hujšega.

Pravzaprav je bilo.

Tennessee je vodil državo pri doseganju skoraj 50 točk na tekmo, toda Georgii je bilo vseeno.

Kljub temu, da so Bulldogsi izgubili osem obrambnih začetnikov proti ligi NFL v minuli sezoni (vključno z rekordnimi petimi, ki so bili izbrani v prvem krogu nabora), in kljub poškodbi ob koncu sezone plodovitega branilca in vodje ekipe Nolana Smitha po tekmi prejšnji teden proti Floridi, je Georgia ohranila Tennesseeju ni uspel doseči touchdowna med to domnevno igro stoletja, dokler niso ostale komaj štiri minute v četrti četrtini.

Bila je tista zadušljiva obramba. Veliko je bilo tudi branilca Stetsona Bennetta, nenadoma med najmočnejšimi kandidati za Heismanovo trofejo, ki je opravil 17 od 25 podaj za 257 jardov in dva touchdowna, uporabil pa je tudi svoje noge za vznemirljiv 13-jardni skok v končno cono.

Večinoma je Georgia prevladovala nad Tennesseejem ofenzivno, obrambno, fizično, mentalno in absolutno.

»Ko igraš proti Tennesseeju, gredo na udarec z nokavtom v prvem krogu. Moraš preživeti (Tennesseejev udarec z nokavtom), jaz pa ne maram ničesar preživeti,« je dejal trener Georgie Kirby Smart po zmagi s 27-13 za svoje Bulldogse z 9-0, ki so zaostajali dve minuti v tekmi po Tennesseeju. metom iz igre.

Kmalu je Georgia povečevala z 21-3 do trenutka, ko se je vseh 92,746 ljudi končalo s stiskanjem na stadion v začetku druge četrtine. To ni bila igra stoletja, kot so jo oglaševali, vendar je bila v blagajni velika. Glede na Atlanta-Ustava revije, vividseats.com vstopno ceno za Georgia-Tennessee je postavil na 568 $, časopis pa je dodal, da so se cene vseh vstopnic v celotni sezoni povečale za 156 %, saj je Georgia ostala močna, Tennessee pa močnejši.

Sedeži na 50-jardni črti so tekli okoli 3,200 $. Ker je bilo okoli stadiona le tu in tam poškropljeno pomaranče zunaj običajnih delov, namenjenih gostujoči ekipi, je bilo več navijačev Georgie kot Tennesseeja, ki so porabili ves ta plen, in ti navijači Georgie niso bili vznemirjeni.

Obramba, obramba. Očitno so tisti v izbirni komisiji CFP zavrnili zelo sumljivo obrambo Tennesseeja, ki je bila vedno prisotna (deveti v 14-tim SEC v popolni obrambi proti št. 1 Georgie pred tekmo).

Bennett je še naprej uporabljal svojo roko in noge, da je teroriziral Tennessee z mogočno asistenco širokega sprejemnika Ladda McConkeyja (pet ulovov za 94 jardov in touchdown), in naslednje je postalo jasno že zgodaj: to ni bilo leta 1966 Notre Dame-Michigan State ali 1971 Nebraska Oklahoma ali 1993 Florida State-Notre Dame ali 2008 Florida-Alabama ali katere koli druge prave igre katerega koli stoletja.

To je bila Georgia, ki je dokazala svojo najboljšo ekipo v SEC East, SEC in celotni državi. Vrnilo se je k Smartovi strategiji pred igro: "Želimo (jih) napasti, vendar z njimi gre za preživetje tistega udarca z nokavtom."

Ni problema, za Gruzijo, branilko naslova državnega prvaka, ki je bila pred tekmo na prvem mestu v državi Associated Press in USA Today anketo trenerjev in vsi ostali z nogometnimi možgani - razen tistih v izbirni komisiji CFP.

Potem ko so se člani CFP prejšnji teden prvič v tej sezoni končali z zbiranjem, so imeli Tennessee št. 1, Ohio State št. 2 in nato Georgio, toda z Tennesseejem in Georgio na obzorju je bila zgodovina. Slaba zgodovina za Volunteers, ki so proti Gruziji izgubili petkrat zapored v povprečju za 20 točk ali več. Imeli so tudi niz 12 porazov proti prvouvrščenim ekipam.

Nato je Tennessee odpotoval proti jugu iz Knoxvilla, da bi se spopadel z Buldogi in njihova množica, ki je bila tako glasna, da je prisilila domnevno brezhibni napad gostov v sedem nezakonitih postopkov, da bi se izenačila s sedmimi vrečami za obrambo Gruzije proti ekipi, ki je pred tem dovolila 10 v celotni sezoni.

»Naši navijači so bili danes elita,« je dejal Kirby, potem ko je video tabla na stadionu ves večer večkrat pokazala odčitke števca decibelov nad 125. »Prosili smo jih, naj bodo (glasni), in odzvali so se. Dobijo glasove za drugo mesto.«

Buldogi bodo ta teden prejeli glasove za prvo mesto od vseh, tudi od ljudi iz CFP, ki nimajo izbire.