Pogled v niz 15 zmag Milwaukee Bucks

Kljub zaostanku za 10 točk ob polčasu so se Milwaukee Bucks pozno zbrali za 118-104 v torek zvečer v Brooklynu in podaljšali niz zmag na 15 tekem – najdaljši niz v ligi NBA to sezono in najdaljši v ligi, odkar so Phoenix Suns dosegli 18 tekem. zaporednih zmag v lanski sezoni.

Niz je tudi najdaljši za Bucks po letu 2020, ko so prav tako dosegli 18 zaporednih zmag. To je četrti najdaljši niz v zgodovini franšize, zaostaja za nizom 20 iger ekipe 1970-71, prej omenjenim nizom 18 iger v sezoni 2019-20 in nizom 16 iger prej v sezoni 1970-71.

V sredo zvečer proti Orlandu doma v Milwaukeeju bodo poskušali doseči 16. zapored, do takrat pa je tukaj nekaj najbolj omembe vrednih statističnih podatkov iz nedavnega vzpona Bucksov na lestvici vzhodne konference.

Cestni bojevniki: Sedem zmag Bucksov v tem nizu so dosegli iz Milwaukeeja, s čimer so dosegli tretji najdaljši niz zmag na gostovanjih v ligi to sezono, obenem pa so izenačili svoj rekord franšize v številu zaporednih zmag na gostovanjih.

Vrh kupa: Po 14. zmagi v nedeljo proti Sunsom so Bucksi v ponedeljek zvečer mirovali, vendar so se po odstotkih pomaknili na prvo mesto na vzhodu, ko so Celticsi padli proti Philadelphii.

Pri The Numbers: Med nizom je Milwaukee v povprečju dosegal 123 točk ob 48.8-odstotnem metu v primerjavi s 112.4 točke pri 45.6-odstotnem metu v prvih 46 tekmah. … Rekord Bucks 10-0 je prvič v zgodovini franšize zaznamoval, da so februarja ostali neporaženi in četrtič na splošno, da so ostali neporaženi v enem mesecu (najmanj tri tekme). … Giannis Antetokounmpo je predčasno zapustil dve tekmi zaradi poškodb med nizom in odsostvoval še eno, vendar je dosegel vsaj 30 točk na 10 od 12 tekem v nizu. …