Niz 12 zmag je Brooklyn Nets povzdignil v NBA elito

Netsi so že kazali znake življenja v začetku decembra, ko so doma zabeležili 12. poraz v porazu z 11 točkami proti Boston Celtics.

To je bila takšna igra, za katero se nikoli ni zdelo, da zmagujejo Netsi, in si jo preprosto pripisal Celticsom, ki so bili takrat boljša ekipa.

Na tej točki so Netsi prešli s 153 točk v svojem devetem porazu na 15 tekem do spoštljivega niza sedmih zmag v 11 tekmah, da bi dokazali, da je bil utrip po grobem začetku, ki ga je izpostavila odpustitev Steva Nasha in osem-, ki jih je poslal Kyrie Irving. izključitev igre s strani ekipe.

Potem ko so Netsi padli proti Celticsom, so 6 iger 1/2 zaostali za prvim mestom na vzhodu in popolnoma v močvirju kandidatov za vstop, kjer so bili lani, ko so zaradi niza 11 porazov padli iz na vrhu konference srednji ekipi s 44 zmagami, ki se je pogosto nanašala na to, kdo ni bil na voljo iz različnih razlogov.

In po frustrirajočem prikazu proti Celticsom so Netsi zmagovali vse do srede, ko se končno niso mogli vrniti v Chicagu. Netsi bi morali na neki točki izgubiti, saj nihče ni šel na 57 tekem zapored, toda to, kar so dosegli med porazi, je bistveno spremenilo pripoved stvari.

Medtem ko so Netsi osvojili osem zmag nad poraženimi ekipami, so dosegli tudi zmago z 18 točkami nad Milwaukeejem in zmago z osmimi točkami proti Clevelandu, najboljši obrambi lige. Netsi niso le zmagali na teh tekmah, ampak so dosegli 118 in 125 golov proti dvema svojima kolegoma v prvi četverici vzhoda.

Med drugim najdaljšim zmagovitim nizom v zgodovini franšize je bilo veliko impresivnih stvari. Poleg izstopajočih individualnih številk Duranta in Irvinga je bilo streljanje naravnost napeto, saj so Nets dosegli 55.9 odstotka najboljših v ligi, kar je 3.6 več kot Denver Nuggets.

Druge izstopajoče številke so vključevale najboljši rezultat lige 124.1 točke na tekmo, najboljši rezultat lige 44.2 odstotka od dosega treh točk, 3 podaj na tekmo (največ na vzhodu), vključno z njihovimi 27.8 podajami v 42 točkah proti Goldenu. State 143. decembra. Netsi so bili v obdobju od 21. decembra do 6.1. januarja celo drugi v ligi v blokih (7).

Če še bolj razčlenimo število strelov, so Netsi vodili v ligi z 51.2-odstotnim metom s štirimi sekundami ali manj na uri za strele, medtem ko so v 56.3 četrtih četrtinah zadeli 12-odstotni meti. Prav tako so dosegli 45.6 odstotka pri metih z lovljenjem in streljanjem, 52.8 odstotka pri udarcih in 64.7 odstotka pri metih v barvi, pri čemer so bile vse tri številke najboljše v ligi v tem obdobju.

To je bil niz, zaradi katerega je liga opazila in končno pokazala, kar se je pričakovalo 30. junija 2019, ko so Nets podpisali Durant in Irving. To je bil tudi niz, zaradi katerega ste se spraševali, zakaj Jacque Vaughn ni le ostal na mestu glavnega trenerja, namesto da bi Nash dobil službo septembra 2020, kmalu po tem, ko so Toronto Raptors Netse pometli iz balona.

"Razumemo, kako želimo igrati vsak večer," je dejal Durant. »Čutim, da je liga vedno na udaru s talentom, ki ga imamo v naši ekipi. Mislim, da nas nihče ne jemlje za samoumevne, ko se vsak večer pripravljajo za nas. Mislim pa, da smo za nas našli nekaj stvari, ki so bile dobre za nas na obeh koncih parketa, in želimo biti dosledni pri izvajanju teh stvari, ko napredujemo.«

Naprej pomeni nadaljevanje doslednega zmagovanja, še posebej, ko se urnik zaostri s petkovim gostovanjem v New Orleansu, domačo povratno tekmo za občinstvo TNT naslednji četrtek proti Bostonu, skupaj s petimi tekmami pozneje ta mesec s postanki v Phoenixu, Utah, Golden Statu in Philadelphia.

To, kar so Netsi dosegli v zadnjem mesecu, sovpada tudi z nekaterimi pozitivnimi premiki Knicksov. Dan preden so Nets izgubili proti Bostonu, so Knickse odpihnili z domačega igrišča s katastrofo v drugem polčasu proti Dallasu in od takrat dosegajo 11-5 v nizu osmih zmag, petih tekmah spodrsljaja in niz treh zmag.

Ti nedavni dogodki ustvarjajo možnost, da bo newyorška košarka postala slaba kot lansko pomlad, ko so Knicks zmagali na 37 tekmah, Nets pa so v uvodnem krogu brez slovesnosti pometli s Celticsi, ki so končali sezono do 25. aprila.