Zmaga nad PSG z 2-0 bi lahko bila odločilen trenutek sezone

Bayern München je prepričljivo ugnal Paris Saint-Germain. Nemški rekorderji so tekmo dobili z 2:0 po zaslugi zadetkov Erica Maxima Choupo-Motinga (61') in Sergea Gnabryja (89'). In lahko bi rekli, da je bil to potencialno odločilen trenutek za Juliana Nagelsmanna in njegovo osebje.

Liga prvakov je nenazadnje sveti gral za Bayern München v tej sezoni. In njihove letošnje predstave to poudarjajo. Rekordmeister je zmagal na vseh osmih tekmah v tej sezoni, premagal je Barcelono, Inter iz Milana in PSG dvakrat brez zadetka. Pravzaprav je bil edini klub, ki mu je v tej sezoni uspelo zadeti proti Bayernu, majhna Viktoria Plzen iz Češke.

To je osupljiv rekord v primerjavi z Bundesligo, kjer je Bayern včasih pokazal pomanjkljivosti in kjer je globoko zasidran v boju za naslov z Borussio Dortmund. Nemška velikana sta trenutno točkovno izenačena na vrhu lestvice.

Dortmund je včeraj seveda izločil Chelsea. To bi lahko dolgoročno pomenilo prednost črno-rumenih, saj se bodo zdaj povsem osredotočili na Bundesligo. Kajti za Bayern ni nobenega dvoma, da zdaj želi iti do konca v ligi prvakov.

"Če združimo maksimalno željo in čustvenost skupaj s kakovostjo, ki jo imamo, lahko dosežemo karkoli," je po tekmi dejal Nagelsmann, ko so ga vprašali o možnosti osvojitve trojnega naslova v tej sezoni. "Ko združimo te stvari, smo neverjetno dobri in lahko premagamo vsakogar."

Kdor je spremljal Bayern skozi celotno sezono, bo nedvomno priznal, da je tako. A resnica je tudi ta, da je bil Bayern konj, ki včasih skoči le tako visoko, kot mora.

Proti PSG je bila ta meja seveda zelo visoka in Bayern jo je odnesel brez treme. Morda najbolj izjemen del predstave je bil prepričljiv način, na katerega je potekala. Bayern je v celotni tekmi resnično naredil samo eno napako, ko je vratar Yann Sommer poskušal driblati žogo s svojega konca in jo izgubil proti napadalcu PSG-ja – branilec Mathijs de Ligt je moral priti do velikega odbitka s črte.

»Pogledal sem Stanišića; bil je zaznamovan—in potem kar naenkrat nisem imel več rešitve. Kar je naredil Matthijs, je bilo neverjetno,« je o napaki po tekmi rekel Sommer. "Če bi šlo narobe, bi bila igra drugačna."

Od tistega trenutka naprej je šlo gladko. Prvi polčas sta namreč narekovala Bayernova mlada zvezdnika Jamal Musiala in Alphonso Davies. Nato sta v drugem polčasu veterana Thomas Müller – bil je izbran za igralca tekme – in nekdanji napadalec PSG Choupo-Moting narekovala napad.

"V takšni igri so vedno trenutki, ko moraš trpeti in ustvariti malo sreče," je dejal Müller. »V drugem polčasu smo se bolj kontrolirali v obrambi. Igrali smo boljšo tekmo in si na koncu zasluženo zmagali.”

Gola statistika medtem prikazuje drugačno sliko. PSG je nadzoroval 55% posesti in naredil več podaj, 556 proti 453. A podobno kot Dortmund proti Chelseaju včeraj, Parižani niso imeli žoge v pomembnih območjih, Bayern pa je dobil xG 1.50 proti 1.14. In kar je najpomembnejše, Bayern je popolnoma izločil zvezdnika PSG-ja Kyliana Mbappéja in Lionela Messija, ki sta bila nevidna vseh 90 minut.

"V prvem polčasu nam ni uspelo tisto, o čemer smo prej govorili," je po tekmi dejal Nagelsmann. »Prostora je bilo preveč. V drugem polčasu smo se bolje branili in bili nevarni pri žogi. Na koncu smo zasluženo zmagali.”

Zmaga bo za Nagelsmanna velika, saj mu bo dala prostor za delo in svojo ekipo pripravila na prihajajoče težke naloge v Bundesligi in Ligi prvakov. Predvsem slednje bo letos velika prednostna naloga, kar je morda najboljša novica za navijače Bundeslige, ki upajo na tesno tekmo za naslov v tej sezoni.

Manuel Veth je gostitelj Bundesliga Gegenpressing Podcast in Area Managerjem ZDA na trg prenos. Objavljen je bil tudi v Guardianu, Newsweeku, Howlerju, Pro Soccer USA in več drugih izdajah. Sledite mu na Twitterju: @ManuelVeth