14 številk, ki jih morate poznati za niz 14 zmag Milwaukee Bucks

Milwaukee Bucks so tiho nabrali niz 14 zmag, ki je trajal več kot mesec dni in skoraj ves februar.

To je bila zabavna serija, v kateri se je Milwaukee zapletel na obeh koncih igrišča in spomnil NBA, kdo so. Upajmo, da se bo nadaljevalo, a poglejmo 14 številk, ki opredeljujejo njihov trenutni niz 14 iger.

0

Očitno je to število iger, ki so jih Bucksi izgubili v zadnjih 14 tekmovanjih, vendar predstavlja več kot to. To je tudi število tekem, na katerih je imel Milwaukee celotno moštvo zdravo v tem obdobju. Zmaga v 14 zaporednih igrah je dovolj impresivna, toda če to storite brez celotne ekipe za kateri koli del, je še bolj zanimivo. Več o tem pozneje.

1

Morda se ne zdi tako, a to je najdaljši niz zmag v tej sezoni lige NBA. Brooklyn Nets so decembra dosegli 12 zaporednih zadetkov, Memphis Grizzlies pa 11 naravnost od konca decembra do januarja. Štiri druga moštva so izenačena z devetimi zaporednimi zadetki, vključno z začetkom sezone z 9-0 pri Bucksih.

2

Bucksi so imeli nekaj impresivnih nizov pod vodstvom glavnega trenerja Mika Budenholzerja in to predstavlja drugo največjo zmago v nizu, ki so jih dosegli z njim na čelu. Njihov najdaljši je bil 18 zaporednih tekem od njega novembra do decembra 2019. Njihov rekord franšize je 20.

5.5

Ko so Bucks 23. januarja začeli to serijo, so imeli 29-17 in so bili na tretjem mestu vzhodne konference z Netsi. Za prvim mestom na vzhodu so za Boston Celtics zaostajali 5.5 tekme. Zdaj zaostajajo za 0.5 tekme.

7

Kot smo že omenili, Milwaukeeju v celotnem nizu manjkajo ključni igralci. Na eni ali drugi točki so ostali brez sedmih rednih sodelavcev: Giannis Antetokounmpo, Bobby Portis, Khris Middleton, Pat Connaughton, Wesley Matthews, Jae Crowder in Joe Ingles.

9

Milwaukee je uporabil uravnoteženo točkovanje, da bi nadoknadil zamujeni čas ključnih igralcev. Njihovih osem igralcev je v tem nizu v povprečju doseglo najmanj osem točk na tekmo, pri čemer vodita Antetokounmpo (31.9 točke na tekmo) in Jrue Holiday (20.3). Drugi so Portis (15.3), Brook Lopez (15.2), Middleton (14.7), Grayson Allen (10.1), Jevon Carter (8.7), Connaughton (8.7) in Crowder (8.0).

11.4

Za napredne statistične piflarje je Bucksova neto ocena v tem odseku 11.4. Cavaliers so drugi z 8.7 in Celtics tretji s 4.9. Boston ima najvišjo neto oceno za celotno sezono, in sicer 6.2, Bucksi pa so na šestem mestu z oceno 3.5.

12.3

Za vas stare glave, Bucksi so prehiteli svoje nasprotnike za 12.3 točke na tekmo.

12

Milwaukee je v tem delu premagal 12 edinstvenih ekip, pri čemer sta Miami Heat in Los Angeles Clippers edini ekipi, ki sta ju premagali dvakrat. V kronološkem vrstnem redu so Bucksi premagali Detroit Pistons, Denver Nuggets, Indiana Pacers, New Orleans Pelicans, Charlotte Hornets, Clippers, Heat, Portland Trail Blazers, Los Angeles Lakers, Clippers, Celtics, Chicago Bulls, Heat in Phoenix Suns. Brooklyn Nets so njihov naslednji nasprotnik.

13.2

Bucksi so se vso sezono borili s preobratom in pred začetkom tega odseka izkašljali kamen na 15.1 odstotka svoje posesti. V svojem nizu so obrnili le 13.2 odstotka posesti, s čimer se je njihov odstotek v sezoni znižal na 14.6 odstotka. 13.2 bi bilo dovolj za šesto mesto v ligi NBA v celotni sezoni.

32.4

Njihova obramba se je med tem odsekom zaklenila in prikazala nekaj dominantnih predstav. Vroča tema sezone je bila njihova prenovljena obramba za tri točke. Začeli so odlično, preden so sredi sezone spodrsnili. Spet so prevladovali in nasprotnikom omogočili le 32.4 odstotka svojih poskusov za tri točke – drugi najboljši odstotek v zadnjih 14 tekmah.

43.7

Ne gre samo za črto za tri točke, ki jo Bucksi blokirajo, ampak celotno igrišče. Nasprotnikom dovolijo le 43.7 odstotka vseh svojih metov. To je najvišja ocena v tem delu in bi bila najboljša v ligi, če bi jo uporabili za celotno sezono.

103.83

V napadu so Bucksi pospešili svoj tempo in pritiskajo žogo bolj kot kdaj koli prej. Pred prvo tekmo v nizu so zasedli 16. mesto v ligi NBA s tempom 100.04. Njihov tempo 103.83 je drugi najvišji in bi bil prvi, če bi ga uporabili za celotno sezono.

106

Obramba zmaguje na prvenstvu. Bucksi so dokazali to mantro in jo bodo znova dokazali. Njihova obrambna ocena 106 je druga najboljša ocena v tem nizu.